Hírek
2018. Április 22. 12:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Adrienn
Madárodu készítésével ünnepelték a Föld Napját
A Madárbarát Klub, élén Meizl Ferenc nyugalmazott igazgatóval méltóképpen ünnepelte meg a Föld Napját április 20-án.
Irányításuk alatt és a szülők, nevelők segítségével több, mint ötven madárodút készítettek a Móravárosi óvodába járó gyerekek, melyet utána haza is vihettek, hogy a fészket kereső madarak otthonuk kertjében leljék meg azt. Ezzel nemcsak óriási segítséget nyújtanak ékesszóló tollas barátaink családalapítására, hanem lehetőségük nyílik a megfigyelésükre és tanulmányozásukra, mely nagyon izgalmas kikapcsolódás nyújt felnőtt és gyermek számára egyaránt.
A gyermekek harmonikus nevelését ugyanis a természet szeretete, a körülöttünk lévő állat- és növényvilág védelme iránti elkötelezettség alapozza meg, melyre nem lehet elég korán felhívni figyelmét utódainknak – vallja Meizl Ferenc, a Madárbarát Klub vezetője.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 16. 11:50, kedd | Helyi
Élő Betlehem a Kálvária-kápolnánál
Ünnepi hangulatú, hagyományőrző eseményre várják az érdeklődőket 2025. december 17-én, szerdán 10.30 órától a Kálvária-kápolna területén, ahol Élő Betlehem előadás kerül megrendezésre.
2025. December 15. 12:45, hétfő | Helyi
Interaktív nyílt nap a Rocktárban
Folytatódik „A ZENE MINDENKIÉ” című interaktív, élőzenei gyermekprojekt a Sorsocskák Alapítvány szervezésében.
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.









