2024. április 19, péntek - Emma

Minden korosztály örömére szolgál a megújult kossuthvárosi pihenőpark
2020. Szeptember 13. 09:54, vasárnap | Helyi

Minden korosztály örömére szolgál a megújult kossuthvárosi pihenőpark

Megújult a Kossuthváros közösségi tere. Új, modern játszótér, színpad, színvonalas focipálya és parkosított környezet fogadja ezentúl az odalátogatókat. Az ünnepélyes átadásra szeptember 11-én került sor.

Idén lenne 85 éves Rockenbauer Pál
2018. December 01. 15:11, szombat | Helyi

Idén lenne 85 éves Rockenbauer Pál

Mint minden évben, a Kiskun Természetbarát SE Rockenbauer Pál gyalogtúra szakosztálya idén is megemlékezett névadójáról halálának 31. évfordulóján.

Összefogással készültek el a menedéket nyújtó madárodúk
2018. Október 07. 08:50, vasárnap | Helyi

Összefogással készültek el a menedéket nyújtó madárodúk

A „Hajléktalanok a köz szolgálatában” 14 fős csoportja és a Platán utcai Általános Iskola öko klubjának tagjai 40 madárodút helyeztek el a Móravárosban.

Aggódnak a félegyházi madárbarátok a gyurgyalagokért
2018. Június 09. 11:53, szombat | Helyi

Aggódnak a félegyházi madárbarátok a gyurgyalagokért

Idén rekordszámú gyurgyalag érkezett a Bankfaluban található fészkelőtelepre.

Madárodu készítésével ünnepelték a Föld Napját
2018. Április 22. 12:00, vasárnap | Helyi

Madárodu készítésével ünnepelték a Föld Napját

A Madárbarát Klub, élén Meizl Ferenc nyugalmazott igazgatóval méltóképpen ünnepelte meg a Föld Napját április 20-án.

Webkamera követi majd a félegyházi madárcsalád életét
2018. Március 25. 08:31, vasárnap | Helyi

Webkamera követi majd a félegyházi madárcsalád életét

Az országban egyedülálló félegyházi Madárbarát Klub hét éve működik. Tagjai a napokban tartották évindító megbeszélésüket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Darázsgarázs? Rovarhotel?
2017. Október 09. 08:00, hétfő | Helyi

Darázsgarázs? Rovarhotel?

Ennek bizony a fele sem tréfa! A Madárbarát klub vezetője Meizl Ferenc többek között ezen különleges építményeket is bemutatta október 7-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmában.

Madárismertető tábla segít a tanulásban
2017. Szeptember 22. 11:24, péntek | Helyi

Madárismertető tábla segít a tanulásban

Meizl Ferenc, a félegyházi Madárbarát Klub vezetőjének kezdeményezésére madárismertető táblát helyeztek el a Kiskunfélegyházán a Platán Utcai Általános Iskola madárbarát kertjében.

Madáretetés Petőfiszálláson
2015. Január 13. 09:06, kedd | Helyi

Madáretetés Petőfiszálláson

Meizl Ferenc, a petőfiszállási általános iskola egykori igazgatója előadást tartott a madarakról a gyerekeknek az óvodában.

Emlékezés Rockenbauer Pálra
2014. November 29. 06:33, szombat | Helyi

Emlékezés Rockenbauer Pálra

A természetjáróra, televíziós szerkesztőre, a magyar televíziós természetfilmezés megteremtőjére, Rockenbauer Pálra emlékezett a Kiskun Természetbarát SE túraszakosztálya 2014. november 28-án, halálának 27. évfordulóján.