2024. május 1, szerda - Fülöp

2015. Március 05. 11:09, csütörtök | Helyi
Forrás: varos.kiskunfelegyhaza.hu

Lehet pályázni a sporttámogatásokra!

Kiskunfélegyháza Város Képviselő-testületének Művelődés és Szociális Bizottsága pályázatot hirdet a városban működő sportegyesületek, sportszervezetek pénzügyi támogatására.

A pályázat célja:

Kiskunfélegyháza területén működő sportegyesületek, sportszervezetek működésének támogatása.

A pályázat benyújtásához az összes költség legalább 10%-ának megfelelő önerő szükséges.

Támogatottak köre:

Kiskunfélegyháza város területén működő és bejegyzett mindazon sportszervezetek, amelyeket a Bíróság 2015. január 1. előtt nyilvántartásba vett.

Nem nyújthatnak be pályázatot:

• pártok,
  • munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek,
  • biztosító egyesületek,
  • egyházak,
  • tömegmozgalmak,
  • közalapítványok,
  • gazdasági társaságok,
  • valamit azok a civil szervezetek, amelyek az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény 2.§ 22. pontja szerinti közvetlen politikai tevékenységet folytatnak.

Nem részesülhetnek támogatásban a támogatottak körében:

• az a pályázó, amely a bizottsághoz benyújtott támogatás iránti kérelmében megtévesztő vagy valótlan adatot szolgáltatott,
  • az a pályázat, amelyet nem a támogatásra jogosult nyújtott be,
  • az a pályázat, amely nem felel meg a pályázati felhívásban szereplő támogatási célok egyikének sem,
  • az a pályázat, amely nem felel meg a felhívásban és a pályázati útmutatóban előírt formai és tartalmi követelményeknek,
  • az a pályázó, amelynek lejárt esedékességű köztartozása van,
  • az a pályázó, amely a korábbi szerződésben foglalt feltételeket megszegte,
  • az a pályázó, amely a korábban az önkormányzattól kapott támogatást a vonatkozó támogatási szerződésben megjelölt céltól részben, vagy egészben eltérően használt fel,
  • az a pályázó, amely 2014. évben az Önkormányzattól pénzügyi támogatást kapott és az összeg felhasználásáról 2015. január 15-ig nem számolt el, vagy azt nem a megjelölt célra használta fel,
  • az a pályázó, akinek a bejegyzett (nyilvántartott) tevékenységi körében a sporttevékenység nem szerepel.

Keretösszeg: 12.000.000 Ft

Pályázati díj: nincs

A pályázatok benyújtásának módja: Papír alapon a mellékelt adatlap kitöltésével postai úton vagy személyesen Papp Viktória (MOVIS referens) részére az alpolgármesteri irodában.

Információ kérhető: papp.viktoria@kiskunfelegyhaza.hu e-mail címen

Cím: 6100, Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos u. 1. I. emelet

A pályázatok benyújtásának határideje: 2015. 03. 17. (kedd) 15:00 óráig

Rendezvény esetén pályázat kizárólag a 2015. évben megvalósuló rendezvényekre nyújtható be.

A pályázatot a pályázati felhívásban foglaltaknak megfelelően kell benyújtani.

A pályázatokról a Művelődés és Szociális Bizottság dönt a benyújtási határidőt követő 8 napon belül. A döntés eredményéről a pályázó postai úton kap értesítést. A döntéssel szemben fellebbezési lehetőség nincs.

A pályázat benyújtására és elbírálására Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének az államháztartáson kívüli forrás átvételéről és átadásáról szóló 9/2014. (III.28.) önkormányzati rendeletben foglaltak az irányadók.

Az elszámolás rendje:

Az elszámolásokat papír alapon kell benyújtani a Polgármesteri Hivatal Pénzügyi Osztályához. Az elszámolás határideje működési támogatás esetén a tárgyévet követő év január 15. napja, illetve rendezvény vagy egyéb támogatás esetén a megvalósítást követő 60. napon belül.

A támogatás formája:

Vissza nem térítendő támogatás.

A támogatás folyósítása:

A támogatást a Polgármesteri Hivatal Pénzügyi Osztály, Pénzügyi és Költségvetési Csoportja a pénzügyi helyzet ismeretében a Támogatottal egyeztetett időpontban, illetve ütemezéssel folyósítja.

A nyomtatvány letölthető a város hivatalos weboldaláról.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt