2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2020. Január 02. 12:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Jogging Plus Sportegyesület

Közel hétszázan húztak futócipőt Szilveszter napján

Huszonnyolcadik alkalommal rendezte meg a Jogging Plus Sportegyesület a hagyományos szilveszteri futóversenyét Kiskunfélegyházán december 31-én.

Az előző évektől eltérően a Kossuth utca végén álló tűzpiros ROLLSPED kamionban kialakított versenyközpontban az előnevezettek regisztráltak, míg a helyszíni nevezés a Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatalában történt.

A rendezvény célja volt, az egészséges életmód népszerűsítse és a futás örömeinek megismertetése korra, nemre tekintet nélkül. Egy kis buli, sportos ráhangolódás az év búcsúztatásra. Az előző évhez hasonlóan egyben jótékonysági futás is volt, mivel a nevezési díjak és a felajánlások 100 %-ban Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvodák eszközeinek bővítésére, fejlesztésére fordítódnak.
“Zárjuk együtt az évet egy jó cselekedettel! Támogassuk futva az ÓVODÁS gyermekeket!" – mottóval megrendezett eseményen a csípős hideg ellenére közel 700 –an álltak rajthoz és több százan szurkoltak és lelkesítették a futókat.

A futamokat a rendezvény védnökei, Balla László alpolgármester, Szűcs-Szabó Sándor a Rollsped Kft. ügyvezetője és a díszvendég,Boronkay Péter - Multisport Triathlete - para-triatlonista, riói paralimpikon, többszörös Világ és Európa bajnok a hagyományokhoz hűen pezsgőpukkanásos starttal, majd a kamion duda hangjával indították.

Az óvodások 200 métert, az általános iskolások alsósai 600 métert és a Szilveszteri jótékonysági távon indulók 2200 métert futottak egy fantasztikus és lelkes közönség előtt.

A futamok indulása előtt közös bemelegítést tartott Simon Hajnalka - Jumping Fitness Kiskunfélegyháza.

A pöttömök, óvodások és alsós iskolások a befutást követően Ani-Corn Kft felajánlásaként ANI-GÖMB csemegét, TESCO támogatásaként sportszeletet, illetve a sikeresen távot teljesítő legkisebbek befutóérmet kaptak.

Minden résztvevő a célban a Félegyházi Tej Kft. képviselőjétől Túró Rudit, joghurtot, jegeskávét vehetett át.

A lelkes szurkolóknak és a távokat teljesítő futóknak a Polgármesteri Hivatal előtt felállított standnál FORNETTI süteményt, banánt és a SZIKRA VILL KFt. által készített meleg teát kínáltak a szervezők.

Az eredményhirdetéskor a díjakat az óvodásoknak Boronkay Péter, az 1. osztályosoknak Tarjányiné Dobák Nóra NT Kft. - Kunsági Éden kereskedelmi igazgatója, a 2. osztályosoknak Szász Attila Fornetti KFt. képviselője, a 3. osztályosoknak Virág Sándora Félegyházi Tej Kft. képviselője, a 4. osztályosoknak Horváth Lajosné Lívia a Nor-Bike KFT ügyvezetője, a Szilveszteri jótékonysági táv győzteseinek Szűcs-Szabó Sándor a Rollsped Kft. ügyvezető igazgatója adta át.

A díjazás után a nevezésekből és a helyszínen vásárolt támogatói jegyekből befolyt 289.000Ft adományt Balla Lászlóalpolgármester adta át Csányi Editnek a Kiskunfélegyházi Napközi Otthonos Óvodák intézményvezető helyettesének.

A sportesemény zárásaként a sok támogató felajánlásainak köszönhetően a futók rajtszámai és támogatójegyek tombolasoroláson vehettek részt. A Nor-Bike KFT által felajánlott fődíj, egy gyermek kerékpár Ceglédre került Bodor Boglárkához, aki elmondta, hogy már visszatérő erre a rendezvényre.

Külön köszönet polgárőrségnek, a mentőknek, rendőröknek, akik maximálisan biztosították a verseny biztonságos lebonyolítását.

A rendezvény sikeréhez nagymértékben hozzájárultak az egyesületben sportoló gyermekek szülei önzetlen segítségükkel!

A gazdag befutócsomagot és a versenyt támogatta:
Ani-Corn Kft, Atlasz Gym, Center Gym, City Pizza and Döner House, Dél-100 Kft. Nagykereskedelmi Raktáráruház, Desperado Söröző És Étterem, Domokos István fodrász, dr. Kovács Mátyás, Egészségfejlesztési Iroda – Kiskunfélegyháza, Fábián Cukrászda Kávézó, Félegyházi Közlöny, Félegyházi Tejüzem Kft., Félegyházi Termál Parkfürdő, Fornetti Kft., Hideg Norbert – méhész, Hungary Meat Kft., Juhász ital és édesség diszkont – Horváth Z. u., Juhász Kft., Juhász Papír-Írószer, Jumping Fitness Kiskunfélegyháza - Simon Hajnalka, Kis Virág, Kiskunfélegyháza Polgármesteri Hivatal - Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, Kiskunfélegyházi Polgárőr Egyesület, Koch's Torma Kft., Kószó Orsolya, Kunvill Kft., László Gumiszervíz Kft., Magyarvíz Kft. – Primavera Ásványvíz, Mindszenti Lászlóné, Mirtusz Sütöde, Móra Ferenc Művelődési Központ, Nor-Bike KFT, NT Kft. - Kunsági Éden, Orchidea virágüzlet, Otthon Étterem, Páll Fűtéstechnika Kft., Patyi Papír, Írószer, Nyomtatvány, Profi Csokiszolárium Stúdió, Pub Pizzéria, Rádió 1, Rádió Smile FM 89,9MHz -Kiskunfélegyháza, Rollsped Kft., Szika-Vill Kft., Szuperinfó, TESCO Kiskunfélegyháza, Varázskuckó Ajándéküzlet És Galéria

Külön köszönet a kiemelt támogatásért Szűcs-Szabó Sándornak,a Rollsped Kft. ügyvezetőjének !

Gratulálunk minden résztvevőnek és hálásan köszönjük Kiskunfélegyháza lakosságának támogatását!

Hajrá Félegyháza, hajrá Jogging Plus!

Eredmények kategóriánként, nemenként:

1. helyezett Trungel – Nagy Kolos
2. helyezett Tóth Szilveszter
3. helyezett Bense Marcell

Legidősebbek: Dr. Rádi Imre (1940) - Kiskunfélegyháza és Tabajdi József (1941) - Kiskunhalas

(Képek: Fábián Adrienn - infokiskunfelegyhaza.hu)