2024. április 29, hétfő - Péter

2017. Február 28. 20:56, kedd | Helyi

Helyi értékekről fiataloknak- fiataloktól a Kiskun Múzeumban

KISKUNFÉLEGYHÁZA Helyi középiskolások mutatnak be hungarikumokat, megyei és helyi értékeket a félegyházi általános iskolásoknak úgynevezett projektnapok keretében.

A kétnapos eseménynek március 16-17-én a Kiskun Múzeum ad otthont.
A népszerűsítő programot a Kreatív Mozaik Alapítvány a határon túli Torontál Tájegység Értéktár Bizottságával karöltve szervezi a Hungarikum Bizottság támogatásával. Az előkészületek már az ősszel 4 napos tábor keretében megkezdődtek, ahol a helyi értékek fogalmával az értékgyűjtéssel ismerkedtek meg a fiatalok.
Most hétvégén pedig a fiatalok két napon keresztül azon dolgoztak, hogy a már meglévő értékeket, hogyan lehet játékos, kreatív formában bemutatni az általános iskolák harmadik és negyedik osztályosai számára. A szervezőktől megtudtuk, hogy a projektnapon lesz tánc, kincskeresés, és kézműveskedés, de bemutatkozik majd a Torontáli Tájegység is színes programokkal.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból