2024. május 8, szerda - Mihály

2015. December 14. 15:42, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Hangjukkal bearanyozták az ünnepi várakozást

December 13-án a Zenebarátok Egyesülete Adventi Koncertjével belopta az ünnepi hangulatot mindenki szívébe, aki megjelent az immáron hagyományosnak számító eseményen.

A csodálatos énekek mellett orgona, fuvola, trombita, tenorkürt és zongora hangja tette még egyedibbé és varázslatossá a műsort.

Az idén 20 éves fennállását ünneplő Zenebarátok kórusa mindig is élvonalban állt azok között, akik szívesen színesítik városunk életét fellépéseikkel, legyen szó bármilyen rendezvényről. Hallhattuk őket már múzeumunkban, iskolában, de a legszebb koncertek a hozzájuk legméltóbb helyen, a templomban kerültek megrendezésre. Ezúttal – csakúgy mint évről-évre – a Szent István templomban tartották Adventi Koncertjüket, melyen Bach, Kodály, Zsasskovszky művek mellett Stierlein, Beethoven dallamai szárnyaltak a hallgatóság között.

A koncert előtt az egyesület elnöke Lukács Ferenc és néhány kórustag a műsort tartalmazó nyomtatványt személyesen nyújtotta át az érkező vendégeknek, így mindenki elolvashatta a kórus esti repertoárját, amelyekben közismert egyházi énekek is felcsendültek. Az advent ünnepi hangulatának megteremtése mellett a Magyar Kórusok Napjára is emlékezett műsorával városunk egyedülálló kórusa.

A koncerten közreműködött a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa Szatmári Imre vezényletével, Bolla Julianna zongorán, Fazekas Tamás orgonán, Mindszenti Lili fuvolán, Magony Dezső és Földi Jácint trombitán és Magyari András tenorkürtön.