2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2019. November 19. 10:38, kedd | Helyi
Forrás: Kiskun Múzeum

Építsük meg Kiskunfélegyháza karácsonyi mézeskalács mesevárosát

A karácsony meghitt hangulatát és közösségi örömét szeretnénk még ünnepélyesebbé tenni azzal, hogy mézeskalács házikókból hatodszor is mesevárost építünk a Kiskun Múzeumban.

Várjuk családok, nagyszülők és unokák, kicsik és nagyok, barátok, alkotó kedvű közösségek jelentkezését, akik szeretnek süteményt sütni és készítenek mézeskalács házikót jótékonysági célú felhívásunkra!

A MÉZESKALÁCS HÁZ FORMÁJA ÉS MÉRETE: Az alkotások bármilyen építményt ábrázolhatnak, házikót, városunk nevezetes épületeit, köztéri alkotásait is. Mérete: max. A/4 mézes tészta alapon. Díszítése téli, karácsonyi hangulatot idézzen!

A FELAJÁNLOTT MÉZESKALÁCS HÁZIKÓK LEADÁSA:
2019. december 4-én és 5-én 8-17 óráig, december 6-án 8-13 óráig a
KISKUN MÚZEUMBAN
(dr. Holló Lajos u. 9).

A BEÉRKEZETT MÉZESKALÁCS HÁZIKÓKBÓL
KIÁLLÍTÁS NYÍLIK:
2019. december 7-én, szombaton 15:00-kor a
KISKUN MÚZEUMBAN
(dr. Holló Lajos u. 9).

Jótékonysági mézeskalács házikó tombolák vásárolhatók 500 Ft/db áron.

TOMBOLÁK HÚZÁSA: 2019. december 21-én, szombaton, a Városháza előtt, a negyedik adventi gyertyagyújtást követően, ahol a Mézeskalács meseváros házikói kerülnek kisorsolásra, amelyeket a nyertesek magukkal vihetnek karácsonyfájuk alá.

A TOMBOLAÁRUSÍTÁSBÓL BEFOLYT ÖSSZEGET A KÖVETKEZŐ CÉLOKRA KÍVÁNJUK FORDÍTANI:

* fejlesztő és szabadidős játékok vásárlására a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda Dózsa György utcai Óvoda Tagintézmény részére, a
* KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézménye által szervezett nyári gyerekprogramokhoz szükséges eszközökre és a
* Kiskun Múzeum gyermekprogramjainak megvalósításához

KÉRJÜK, HOGY MINÉL TÖBBEN VEGYENEK RÉSZT A MÉZESKALÁCS VÁROS ÉPÍTÉSÉBEN! VÁSÁROLJANAK JÓTÉKONY CÉLRA TOMBOLÁT!

SZERVEZŐ: Kiskun Múzeum
TÁRSSZERVEZŐK:
Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda,
KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény
TÁMOGATÓ: Kiskun Múzeum Baráti Köre

Érdeklődni és jelentkezni lehet a Kiskun Múzeumban
Tel.: 76/461-468; E-mail: info@kiskunmuzeum.hu

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya tájékoztatja a járművezetőket, hogy május 2-án, csütörtökön 08:00-11:00-ig a Zöldnap nap miatt az alábbi forgalmirend változásra számíthatnak:

2024. Április 30. 09:03, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

Programok:

2024. Április 30. 08:40, kedd | Helyi

A fészkelő erdei fülesbaglyok állományának felmérésében segíthet a lakosság

Az erdei fülesbaglyok fészkelő állományának felmérésében kéri a lakosság segítségét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).