2024. május 3, péntek - Tímea

2015. Július 27. 14:49, hétfő | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Emlékezzünk Petőfire!

Petőfi Sándor halálának 166. évfordulójára emlékezünk a héten.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Petőfi Emlékbizottság 2015. július 31-én (pénteken) Petőfi Sándor halálának 166. évfordulója alkalmából ünnepséget rendez, melyre szeretettel meghívja a kedves érdeklődőket.

Program:
18:00 Petőfi tér: Himnusz

• Koszorúzás
  • Ünnepi beszédet mond: dr. Tarjányi József a Petőfi Emlékbizottság elnöke.
  • Breviárium Petőfi verseiből – előadja: Barna Pap Bianka, a Móra Ferenc Gimnázium és Kovács Ferenc a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézményének tanulója. Közreműködik a Széljáró Balladás Együttes.
  • Szózat
  • Petőfi-séta – a kiskunfélegyházi Petőfi emlékhelyek megtekintése, séta a Petőfi szobortól. Vezeti: Mészáros Márta, a Kiskun Múzeum igazgatója.

Eső esetén a rendezvény a könyvtárban lesz megtartva.

2024. Május 02. 14:39, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben