2024. április 16, kedd - Csongor

2018. Szeptember 10. 09:15, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Csúcsot döntött a nevezők száma a libafesztivál főzőversenyén

Soha nem látott érdeklődés övezte a főzőversenyt mind a nevezők, mind a kíváncsiskodók szempontjából.

Közel 60 amatőr főzőcsapat versengett a dobogós helyekért leves, egytálétel és sült kategóriákban szeptember 8-án.
A Kazinczy és a Korona utcában reggel 8 órától rotyogtak, és sültek a libahúsból készült finomságok. Az amatőr szakácsok soraiban sztárvendégeket is köszönthettek a félegyháziak, a Barátok Közt TV-sorozatból ismert színészek - R. Kárpáti Péter, Várkonyi András, Lakatos Dóra, Varga Izabella és Domokos László – személyében, akik egytálétel kategóriában neveztek a versenyre.
Az elkészült finomságokat – csakúgy, mint eddig minden évben - Bede Róbert mesterszakács és Szőke András filmrendező, humorista értékelte. Mint ahogy azt a díjkiosztó ünnepségen elmondták, nem volt egyszerű dolguk idén sem. A nyertesek sorrendjének megállapítása mellett a zsűri feladata volt a legszebb szakácsnő és a legjobb Döbrögi és Lúdas Matyi jelmezes kiválasztása is.

A XX. Félegyházi Libafesztivál Főzőversenyének az eredménye:

• Döbrögi-díj: Lakatos Imre
  • Lúdas Matyi-díj: Drozdik Katalin (akit végül Lúdas Manyinak kereszteltek át)
  • Legszebb szakácsnő: Grófné Czere Anikó

Leves-egytálétel kategóriában: