2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2014. Szeptember 21. 04:49, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Borszentelés, szüreti mulatság a Gazdakörben

Közel harminc fogat és mellettük még sok számos csikós, népviseletbe öltözött fiatal lovas érkezett a Gazdakörökből a Szent István templom elé szeptember 20-án, ahová felszentelésre hozták az idei szőlőtermésből készült bort.

Idén is rendkívül nagy érdeklődés kísérte a Kossuth utcán végigvonuló szüreti seregletet, melynek létszámát a Haleszi és a Nagyszőlő Úti Gazdakörök tagjai alkották. Évről-évre megrendezik szüreti felvonulásukat és báljukat, melyre sok szeretettel várják az érdeklődőket és a szórakozni vágyókat. A felvonulók Szent István templom elé érkezésekor az újbort Hajagos Gyula atya áldotta és szentelte meg. Az óvodások rövid néptánc bemutatója után a felnőttek is táncra perdültek, majd folytatták útjukat a városháza elé, ahol Kapus Krisztián polgármester fogadta őket. Az ünnepi köszöntő beszéd után a fogatok hajtói bort, a csikós hölgyek pedig virágcsokrot vehettek át a polgármester úrtól illetve városunk vezetőitől. A vidám hangulatról a népviseletbe öltözött óvodások és ifjak gondoskodtak a közönség táncba invitálásával, sőt és még honatyáinkat is megtáncoltatták. A felszentelt borból jutott mindenkinek, aki elfogadta a menyecskék kedves kínálgatását. A program este szüreti mulatsággal zárult Haleszban, melyen kivétel nélkül mindenki táncra perdült.