2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2014. December 20. 06:16, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Adventi körkép

Összeállításunkból megtudhatja hogyan készülődnek a szomszédos falvaink, településeink a Karácsonyi Ünnepekre. Megnéztük a Betlehemeket, karácsonyfákat, adventi koszorúkat.

Már csak négy nap van hátra Karácsonyig. Egyre nagyobb az izgalom, a készülődés és a nyüzsgés. Nem kivétel ez alól egyetlen környékbeli településünk sem. Körképünkben betekintést nyerhetnek, hol milyen karácsonyfák, adventi koszorúk, díszek ékesítik a falvak főtereit, utcáit.

Kunszállás

Igazán formás karácsonyfa ékesíti a főteret. Egyszerű díszítés, semmi giccs. Csodálatos látvány éjjel kivilágítva.

Fülöpjakab

A községháza udvarán pompázik ez a hatalmas karácsonyfa. Csakúgy, mint a kunszállási, szintén egyszerű, nincsen agyoncicomázva. Miért is? Hiszen így is pompás!

Már ahogy begurulunk a faluba, igazi karácsonyi díszkivilágítás köszönt minket.

Bugac

Helyes kis karácsonyfa ékesíti a központi teret, saját készítésű díszekkel. Mutatós és szép látvány. Igazi Jézuska-váró hangulatot áraszt a mellette lévő betlehemmel és a békás szökőkútból készített adventi koszorúval.

Az idősek otthonának, a falu elején külön kis karácsonyfája van. Egyszerű és mutatós éjjel kivilágítva.

Egy különlegességre is rátaláltam a falu központjában. Ezt a papírpoharakból összerakott hóembert egy boltocska előtt szemléltem meg jobban.

Bugac-Alsómonostor

Már a pici faluba befordulva szívmelengető látvány a világító karácsonyi hópihe az út fölött, de természetesen karácsonyfa is ékeskedik a főtéren.

Jászszentlászló

Jászszentlászlón szívet-lelket melengető Betlehem is várja a nézelődőket. A karácsonyfa mellett ékeskedik.

Petőfiszállás

Itt a faluba beérve már a községháza előtti parkban is találunk egy kivilágított karácsonyfát.

De az igazán szép látványosságot az emlékparkban található betlehem és a körbálákból kialakított adventi koszorú gyertyái adják.

Pálmonostora

Itt sajnos nem jártam sikerrel. Bárhogy is kerestem, nem találtam sehol karácsonyfát, adventi koszorút, sőt betlehemet sem.

Gátér

A gátéri faluház előtt csodálatos adventi koszorú várja a nézelődőket.

A karácsonyfa is ezen a téren van. Aranyos, saját készítésű ajándékokkal díszítették fel és igazán szép látványosság.

Csongrád-Bokros

Ezen a településen az idősek klubja előtt találtam egy gondosan feldíszített fácskát. Nem kevés munka volt felékesíteni.

Tiszaalpár

Itt szintén a főtéren, a település központjában találtam meg a karácsonyi készülődést szimbolizáló adventi koszorút. Nagyon ötletes és mutatós "remekmű".

Kiskunfélegyháza

És végül a miénk! A mi Betlehemünk, a mi Karácsonyfánk, a mi díszkivilágításunk és ez a legszebb az egész környéken!

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt