2024. április 27, szombat - Zita

2016. Május 03. 10:56, kedd | Helyi
Forrás: Tóth Zoltán

A Kiskunfélegyházi Úszó Egyesület évértékelője

2015-ös versenyévadban a Kiskunfélegyházi Úszó Egyesület sportolói összesen 184 érmet szereztek a 15 Magyar Úszó Szövetség által kiírt versenyen, valamint nemzetközi és 6 egyéb megmérettetésen.

A 184 éremből 58 arany, 61 ezüst és 65 volt a bronzérem. Eredményeink közé sorolhatjuk még a hét megyei bajnoki címet, melyet versenyzőink a 2015 évi megyei Utánpótlás Bajnokságon értek el. Országos Bajnokságon Vízhányó András két versenyszámban vívta ki a 11. helyezést.

A Magyar Úszó Szövetség ranglistáján 50 m-es medencében az első húszban 5 ranglistás helyezése, a második húszban 7 ranglistás helyezése van az egyesület sportolóinak. 25m-es medencében az első húszban 14, a második húszban pedig 10 helyezéssel rendelkezünk.

Külön kiemelném, hogy versenyzőink több számban aranyjelvényes, ezüstjelvényes és bronzjelvényes szintidőkkel állnak a Magyar Úszó Szövetség országos ranglistáján. Aranyjelvényes szintidőket ért el Vízhányó András 9 versenyszámban, Vízhányó Blanka 2 versenyszámban és Szekeres Norbert 1 versenyszámban.

Egyesületünk sportolói a Diáksport Szövetség által szervezett Diákolimpiai versenyeken további érmeket szereztek. Az országos döntőkben Vörös Luca Diákolimpiai Bajnok lett 100 m hátúszásban, valamint a még döntőbe jutott versenyzőink és szép helyezéseket értek el.

Ezekre az eredményekre méltán büszke egyesületünk, különösen, hogy a 2015-es évben is igen nehéz és mostoha körülmények között edzettek és készültek sportolóink.

Támogatóinknak köszönjük a 2015. évben nyújtott segítségüket. Együttműködésükben bízva, már elkezdtük a 2016-os versenyévadot, remélve, hogy hasonlóan kiemelkedő eredményeket érhetünk el.

Tóth Zoltán
KÚE titkár

2024. Április 27. 08:00, szombat | Helyi

Fenntarthatósági témahét a Batthyányban