2024. április 26, péntek - Ervin

2020. Február 07. 11:21, péntek | Helyi sport
Forrás: Kis Mónika

Versennyel köszöntötték a februárt a Koppányok

2020. február 1-én a Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai HSE tagjai, Kunszentmiklóson a Nyílegyenes Íjász Club által szervezett történelmi örömíjász versenyen vettek részt, ahol 9 fővel képviselték kedves városunkat, Félegyházát. Ezt a próbát a Koppányok a 2020-as Történelmi Terem Országos Bajnokság utolsó versenyszituációs felkészülési lehetőségének tartották. A megmérettetés helyszíne a Kunszentmiklósi Miklóssy János Sportközpont volt. A verseny jellege történelmi örömíjász teremverseny volt, 21 célon, 1 körben, célonként 3 vesszővel lőttek. A célparkot 3D és rajzolt egyedi célok alkották.

A nagy létszám ellenére egy jól szervezett, jó hangulatú, pörgős versenynek lehettek résztvevői.
Egy első helyet hozott el modern pusztai íjjal Kadett kategóriában Fekete Katalin Mónika 366 ponttal (58,1%).
Két második helyezettünk lett a vadász íjászok közül: Gyemek kategóriában Zoboki Csenge 346 ponttal (54,92%), Kövecses Zsuzsánna 285 ponttal (45,24%) senior korosztályban.