2024. május 1, szerda - Fülöp

2018. Augusztus 14. 09:06, kedd | Helyi
Forrás: Szűts Tamás szekcióvezető

Testvérvárosi találkozó lesz Braunfelsben

50 éves a Braunfelsi Testvérvárosi Egyesület és 25 éves Kiskunfélegyháza és Braunfels Testvérvárosi Szerződése.

Ez alkalomból utazást szervez Szűts Tamás szekcióvezető, melynek időpontja: 2018. szeptember 20-23.

Indulás mindkét dátumon a reggeli órákban, érkezés az esti órákban, ez forgalom és építési munkálatoktól nagymértékben függ. A távolság kb. 1200 km, csak oda. Az utazás mini busszal történik.

A kiutazást Csányi József Polgármester Úr a busz biztosításával támogatja.

A meghívás 18 főre szól.

Az elszállásolás vendéglátó családoknál lesz várhatóan. Amennyiben sikerül a házigazdák elérhetőségét korábban megkapni, azt minden jelentkező meg fogja kapni, hogy felvehessék velük a kapcsolatot.

Felmerülő költségek: ajándék a házigazdáknak (szalámi, pálinka, magyar bor), esetleg az ünnepen az ital.

A jelentkezéshez elengedhetetlenül szükségesek az alábbi adatok:

Név, életkor, beszélt nyelv/ek, esetleges diéta, allergia érzékenység, elérhetőségek (mobil is és internet is!).

Kiutazás előtt a csoport tagjai az aktuális információkról tájékoztatást kapnak.

Nemzetközi TB kártya és balesetbiztosítás ajánlott, egyénileg, mindenki maga intézi !!!

Túljelentkezés esetén az Egyesület tagjai illetve a szállásadók előnyt élveznek.

Jelentkezési határidő: 2018. augusztus 16.

Jelentkezés CSAK az alábbi e-mail címen a kért adatok hiánytalan megadásával:

szutstamas@gmail.com

Program:

Szeptember 20. Csütörtök

• Érkezés és a vendégek fogadása
  • Találkozási pont: Kurparktreff / Lindenallee, Am Kurpark 6
  • Találkozás a vendéglátó családokkal
  • Vacsora a családoknál

Szeptember 21. Péntek

• 10.00 - 12.00 óra Ismerkedés a várossal és a Kastéllyal, idegenvezetővel
  • Workshop/ műhelymunka: Valamennyi résztvevő, eszmecsere a jelenlegi témáról, az Európai Unió problémái - Helyszín: Szemináriumi terem, adminisztrációs épület HAUS DES GASTES, Fürst-Ferdinand-Str. 4a
  • 12.30 Ebéd Kurpark / Lindenallee, Am Kurpark 6
  • 14.30 - 16.30 óra: Műhelymunka: - A Brexit és az euroszkepticizmus befolyásolja-e a Testvérvárosi kapcsolatokat? - Helyszín: Szemináriumi terem, adminisztrációs épület HAUS DES GASTES, Fürst-Ferdinand-Str. 4a
  • Vacsora a családoknál
  • 20:00 Akadémiai ünnep: Haus des Gastes - Europasaal - Fürst-Ferdinand-Str. 4a

Szeptember 22. Szombat

• 10:00 óra Műhelymunka: - Hogyan lehet a fiatalokat önkéntesként az egyesületek munkájába bevonni?
  • Szemináriumi terem, adminisztrációs épület HAUS DES GASTES, Fürst-Ferdinand-Str. 4a
  • Tapasztalat megosztó workshop (helyszín később kerül kijelölésre!)
  • Ebéd a családdal, a délután szabad
  • 20:00 óra Záró rendezvény – A Braunfelsi Testvérvárosi Egyesület fennállásának 50. évfordulója, és Braufnels valamint Kiskunfélegyháza közötti testvérvárosi kapcsolat 25 éves évfordulójának megünneplése. A résztvevők: a vendégek, a házigazdák és a braunfelsi lakosok. A jelyszín később kerül bejelentésre!

Szeptember 23. Vasárnap

• Búcsúzás, a vendégek hazautazása

(A változtatás joga fenntartva!)

2024. Április 30. 22:45, kedd | Helyi

Bucsi győzött a TCR Eastern Europe záró versenyén

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt