Városlista
2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

Hírek

2021. Október 29. 11:13, péntek | Helyi
Forrás: Szerk.

Szünetel az örökbefogadás a Gyepmesteri Telepen

Szünetel az örökbefogadás a Gyepmesteri Telepen

Bár fokozott figyelmet fektetnek a higiéniára és a fertőtlenítésre, sajnos mégis bekerült a kutya menhelyre az úgynevezett kennel köhögés.

A Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány az alábbi információkat osztotta meg közösségi csatornáján:

A kennel köhögés nagyon gyorsan terjed, de szerencsére nem halálos, mégis nagyon kellemetlen tüneteket okoz, amelyek akár egy hónapig is fennállhatnak.
Egyelőre CSAK a közvetlen életveszélynek kitett kutyákat tudják fogadni, amíg meg nem állítják a betegség terjedését! Fertőzött, tüneteket produkáló kutya a menhelyet nem hagyhatja el, így most egyelőre az örökbefogadás szünetel.

Néhány információ a betegségről:
Mint az embereknél is, úgy a kutyáknál is beköszöntött a felső légúti megfázások szezonja: a kennel köhögés a kutyák rendkívül ragályos légcső- és hörgőgyulladása, amely jellemzően csoportban tartott, kutyatársaságba járó kedvenceket érint. A görcsös köhögéssel járó betegség általában néhány hét alatt gyógyul, de rendkívül kellemetlen a kutyánk és a kutyatartók számára is.
A kennel köhögés bármely életkorú kutyát megbetegíthet. Jellemzően a nagyobb kutyatársaságokba járó kutyák kapják el. A fertőzés a levegő útján köhögéssel és tüsszögéssel, valamint közvetlen „orr az orrhoz” érintkezéssel kutyáról kutyára terjed.

Tünetei:
Egyik jellemző tünete az érdes, száraz, görcsös köhögés, amely nagyon hasonlít az ember szamárköhögéséhez, savós orrfolyás. A kezdeti tünet „száraz”, csattanós köhögés, enyhén lázas állapot és étvágyvesztés.
Ezt a betegséget is jobb megelőzni, mint gyógyítani. Ha a betegség már kialakult, keveset tudunk tenni a kutya meggyógyítása érdekében azon túlmenően, hogy a lehető legnagyobb kényelmet biztosítjuk, és próbáljuk csillapítani a köhögését. Súlyosabb esetekben más gyógyszerek adására is szükség lehet a másodlagosan kialakult szövődmények leküzdésére. A betegség általában néhány hét alatt gyógyul, de nagyon megterheli a kutyust.

A betegség több kórokozója ellen is létezik vakcina. Ha a kutyánk közeli érintkezésbe kerül más kutyákkal – pl. kutyafuttatón, parkokban, stb. – meg kell fontolni a vakcinával történő immunizálását.

(Nyitófotó illusztráció / Forrás: Lőrinci Állatorvosi Rendelő)

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 19. 10:58, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának főünnepe – 2024. május 19.

2024. Május 17. 19:42, péntek | Helyi

A digitális dzsungelben is van létjogosultsága a grafikáknak

A Holló László Képzőművész Kör Grafikai Szakkörének kiállítása nyitotta meg a Városalapítók hete programsorozatát május 17-én (pénteken) az Ágyú Kézműves Sörgaléria és Gasztroműhelyben.

2024. Május 17. 10:17, péntek | Helyi

Erőszakkal akarta rávenni

Vádemelést javasolnak azzal az idős férfival szemben a kiskunfélegyházi rendőrök, aki az utcán kezdte ütlegelni korábbi élettársát azért, hogy rábírja a visszaköltözésre.

2024. Május 17. 09:48, péntek | Helyi

MME: nem kell félni az ártalmatlan tőrösdarazsaktól

Májustól lehet számítani a termetes tőrösdarazsak feltűnésére, de ezek a rovarok az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek - figyelmeztet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME)