2024. május 3, péntek - Tímea

2016. Január 18. 12:15, hétfő | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Lakjunk jól hagyományos ételekkel!

2016. január 23-án hagyományos toros ételek sütő-főző versenye kerül megrendezésre a Korona utcában.

A versenyben szabadtűzi eszközök használatával (gáz, fa) csapat nevezéssel lehet részt venni. Villany használat kizárva. A csapat összetétele: 1 fő vezető „szakács” és korlátlan létszámú segítő „kukta”.

A versenyzők maguk biztosítják a sütés-főzéshez szükséges alapanyagokat és eszközöket.

A rendezvény fővédnökei: Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, Csányi József Kiskunfélegyháza polgármestere, Amatőr Királyi Szakács Klub, Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség, Szabadtűzi Lovagrend, Dr. Simon Tamás Nagymester.

Zsűri: Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség és a Szabadtűzi Lovagrend zsűritagjai.

A következő kategóriákban nevezhet:

• pörköltek, káposztás ételek, levesek
  • sültek (hurka, kolbász, húsok)
  • otthon vagy a helyszínen készített sütemények

A nevezés ételkategóriánként is leadható, de komplett menüvel is lehet nevezni!
A főzőhelyeket 6:00 – 8:00 óráig lehet elfoglalni és az ételek elkészítési időtartama 9:00 – 13:00 óra. A zsűrinek 12:00 – 14:00 óra között lehet bemutatni az elkészült ételeket.

Díjazás: minden kategória 1. 2. 3. helyezettje díjazásban részesül ill. különdíjak kiosztására is sor kerül.

Információ kérhető: Bojtor Tibor (06-30/901-7383) vagy Makainé Marica (06-30/239-7187)

Az ételek kóstolójegy (500,-Ft/db) ellenében megízlelhetők. A csapatok 300,-Ft-ot kapnak vissza kóstolójegyenként. Pénzért tilos árusítani az elkészült ételeket!

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál