2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2015. Június 06. 15:19, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Pedagógusnap a Művelődési Központban

A pedagógus egész lényében tanár, oktató, nevelő. A mosoly, a gyermekek, fiatalok iránti nyitottság, a törődés, az adni tudás és akarás személyiségünk legmélyebb, legjellemzőbb tulajdonságává válik.

„Hála és köszönet vezérel bennünket a mai napon, mikor azokat ünnepeljük, akik egy életen keresztül meghatározzák, hogy egy kisdiákból mi lesz élete során, hogyan cseperedik fel, milyen gondolatok, milyen eszmék vezérlik élete során.” – kezdte ünnepi beszédét Csányi József polgármester a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében június 5-én rendezett Pedagógusnapon.

Sokan emlékszünk olyan pedagógusokra, akit szerettünk, s akit szerettünk, annak a tanítására is nyitottak voltunk. Csodálhatnak, elismerhetnek azért, amit tudunk, de szeretni azért a kapcsolatért szeretnek, ami kialakul a tanár és tanítványa között. Ez a kapcsolat alapozza meg majd a tudomány, a tudás iránti szeretet is.
Nem lehet elmennünk az önfeláldozó és gyermekeink jövőjét építő pedagógusok mellett anélkül, hogy kifejeznénk megbecsülésünket. A pedagógusnap ezért jelent oly sokat gyerekeknek és szülőknek egyaránt. Ez a nap az, amikor hálát adhatunk azért, hogy egész évben saját gyerekükként egyengették útjukat csemetéinknek.

Az oktatásban dolgozó óvodapedagógusoknak, tanítóknak, tanároknak a Móra Ferenc Mozgásszínházának előadása után a díszdiplomákat, okleveleket dr. Kása Zsuzsanna, a kiskunfélegyházi tankerület vezetője és Csányi József, városunk polgármestere adta át.

50 évvel ezelőtt szerezték meg első diplomájukat, ezért arany oklevelet kaptak:

Juhász István, Kapus Béláné, Szűcs Gyuláné és Szamosi Endre

60 évvel ezelőtt szerezték első diplomájukat és ezért gyémánt oklevelet kaptak:

Gulyás Istvánné, Havasi Tibor Ferencné, Hevér Gáspárné, Kormányos Mihályné, Lampert Józsefné, Móczár Preisz Istvánné Simonyi Sándorné Tabi Irén és Tabi Magdolna

70 évvel ezelőtt szerezte első oklevelét, ezért most rubinoklevelet kapott:

Mák Józsefné

Több évtizedig tartó, kiemelkedő minőségű nevelői, oktatói munkájukért Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kapnak:

Borics Zoltánné, Czakó Györgyné, Kádár-Szélné Kovács Rozália, Kiri Istvánné, Kis Szabó Magdolna Rita, Pázmándi Istvánné, Seres Rozália

A tanévben végzett kiemelkedő munkájukért a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ külön elismerő oklevelében részesültek:

Adorján Ferencné, Ágoston Tibor, Baksa-Babar Andrea, Benedek Péter, Csalárné Tóth Erzsébet, Csernyánszky Erzsébet, Cseszkóné Csernák Anita, Csincsák Zoltán (posztumusz), Csollár Géza, Dinnyés-Kis Zsuzsann, Drozdik Márta, Fazekas Szilvia, Fodorné Bori Aranka, Gémesné Endre Erika, Györgyiné Mészáros Erzsébet, Hideg János, Jendrics László, Kocsisné Móczár Julianna, Gyöngyösi Csaba, Győriné Farkas Anna, Juhász Katalin, Juhász Mária Ibolya, Kaposiné Mészáros Ildikó, Kátai-Urbán Attila, Keresztesi István, Kis-Fekete Vilmos, Kis Jánosné, Kovács Sándorné, Kőháziné Kovács Mária, Lőrincz Hajnalka, Nagy Sándor Zoltánné, Nemcsok Erika, Nemes-Nagyné Zséli Orsolya, Rácz Istvánné, Répa Mónika, Szabó Ildikó, Szabóné Tarjányi Mária, Szappanos Tünde, Szécsényiné Tímár Tímea, Szederkényi Barbara, Tasi Judit, Valentin-Bodor Zsuzsanna, Verebné Vadkerti Krisztina, Vízhányó József.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ külön elismerő oklevelében, valamint jubileumi évfordulójuk alkalmából Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Kiskunfélegyházai Tankerület elismerő oklevelében is részesültek:

Feketéné Borbély Zsuzsanna tanárnő, aki 35 éve végzi oktató-nevelő munkáját, Fekete István tanár úr, aki 30 éve végzi oktató-nevelő munkáját és Solymosi Ildikó tanárnő, aki 30 éve végzi oktató-nevelő munkáját.

Jubileumi okleveleket vehettek át a 25 éves oktató-nevelő munkáért:

Balog Pál, Csányi Judit, Eszik Zoltánné, Gácsi Zsuzsanna, Gajdicsné Lovász Judit, Illésné Boros Krisztina, Medgyesi Beáta, dr. Nemes-Nagyné Meizl Tünde, Rádi Györgyi, Solymosiné Antalicz Tünde, Szabó Károly, Szabóné Simon Erzsébet és Szeri Rozália,

30 éves oktató-nevelő munkáért:

Bajáki Imre, Budainé Gulyás Gabriella, Czigányné Forgó Zsuzsanna, Faltumné Varga Gyöngyi, Fricska Gyöngyi, Jankovszkiné Dobó Anikó, Kissné Kovács Edit, Kocsisné Tiszai Erzsébet, Pallagi Lászlóné, Parádi Erzsébet, dr. Szabó Gyuláné Matyók Katalin, Szombatiné Horváth Tünde, Turcsányiné Kertész Ilona és Vajdáné Sőrés Irén.

35 éves oktató-nevelő munkáért:

Balogh Györgyné, Boda Zoltánné, Dinnyés Kálmánné, Kis-Búsné Farkas Mária, Papp Éva, Sörös Józsefné, Szikszai Lászlóné, Takács Gábor, Tóthné Kápolnai Margit, Urbán Judit és Üvegesné Dongó Judit.

40 éves oktató-nevelő munkáért:

Kapusné Eke Mária, Karsai Istvánné, Makányné Óvári Éva, Posszert Gyuláné és Szikszai Istvánné.

Csenkiné Bihal Mária tanárnőn a pedagógusnapi ünnepséggel egy időben Budapesten a Nemzeti Tehetség Program keretében „Kiváló versenyfelkészítő” kategóriában Bonis Bona – A nemzet tehetségeiért díjban részesült.