2024. május 1, szerda - Fülöp

2019. Szeptember 08. 09:38, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Nehéz dolga volt a főzőverseny zsűrijének

Mintegy 30 csapat nevezett a 21. Kiskunfélegyházi Libafesztivál „Ki mit tud” sütni-főzni a libából főzőversenyre.

- Szívem szerint mindenkinek adtam volna díjat. Nagyon sok finom étellel kínáltak – nyilatkozta a zsűri elnök, a Viasat3 gasztro műsorvezetője Serényi Zsolt (Tetovált Séf), aki arra biztatott mindenkit a díjkiosztón, hogy egyenek a hétköznapokban is ilyen kiváló ételeket, mint amilyenek ezen a főzőversenyen készültek.

Az eredményhirdetésen Vajtó László humorista, a zsűri másik tagja szintén elismeréssel szólt az elkészült ételekről. Számára különösen ízletes volt a konfitált zúza, melyet saját készítésű diós kenyérrel kínáltak, de töltött káposztából és gulyásból és libasültből is talált kedvére valót.
S noha a díjak kiosztásakor már szinte folyt az égi áldás, az önfeledt jókedv mégis megmaradt a főzőverseny zárására is. Senki nem kesergett, azon, hogy nem kapott elismerő díjat keze szorgalmas munkájáért, hiszen páratlanul szép napot tölthetett el barátaival, szeretteivel, akiket finom falatokkal látott vendégül pavilonjában. Ez pedig minden serlegnél többet ér!

A főzőverseny eredményei:

KÜLÖNDÍJAK:

Legszebb szakácsné:

• Páliné Lajos Henrietta

Legötletesebb Ludas Matyi:

• Csordás József
  • Hegedűs-testvérek (Bugacról)

Legszebb teríték:

• Pörkölt ördögök

Legkitartóbb csapat:

• Libakergetők

Töltött sült nyakért:

• Libabőr csapata

3 nagyon finom ételért:

• Galibák

SÜLTEK KATEGÓRIA
1. helyezett: Boldogság Klub (Konfitált zúza saját készítésű diós kenyérrel)
2. helyezett: Weber Street Food (Tépett liba)
3. helyezett: 521 Barbecue csapata

LEVES-EGYTÁLÉTEL KATEGÓRIA:
1. helyezett: Libagyár angyalai (Gulyás)
2. helyezett: Baráti libák (Raguleves)
3. helyezett: Vörös lúd csapat (Töltött káposzta)

PÖRKÖLT KATEGÓRIA:
1. helyezett: Bugaci csapat
2. helyezett: Csipet csapat (Gombás libapörkölt)
3. helyezett: Kunsági Éden csapata

A díjakat átadta: Vajda Tamás az Integrál-Group Kft. ügyvezető igazgatója és a zsűritagok: Serényi Zsolt a Tetovált Séf, valamint Vajtó László humorista.

AZ ESEMÉNYEN KÉSZÜLT KÉPGALÉRIA FELTÖLTÉS ALATT ÁLL!

(Képek: Fábián Adrienn - infokiskunfelegyhaza.hu)