2024. április 24, szerda - György

2015. December 15. 08:30, kedd | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Jól szerepeltek Segesváron a birkózók

Az idei évben is Segesvárra utaztak a Kiskunfélegyházi Vasas TK birkózói, hogy utoljára még egy jót versenyezzenek és találkozzanak erdélyi sportbarátaikkal, ápolva a kiváló kapcsolatokat.

A VII. alkalommal rendezett Vár Kupára 11 egyesület 172 versenyzője nevezett, közöttük 11 félegyházi lány és fiú birkózó. A kis csapat nagyon szépen helyt állt, ugyanis a pontversenyben a házigazdák és Székelyudvarhely mögött a 3. helyen végzett.

Egyénileg a következők jeleskedtek:

Lányok:

1. helyezett: Stecenkó Lili 54 kg,
2. Varga Bernadett 28 kg és Szabó Szonja 44 kg-os súlycsoport.

Fiúk:

1. helyezettek: Makra Benjámin 20 kg, Borto Dominik 40 kg, Stecenkó Nándor 50 kg és Szécsényi Ádám a +85 kg-os súlycsoportban.

Ezüstérmes: Czibolya Milán 96 kg-ban.

Bronzérmesek: Bene Róbert 28 kg és Nemcsok Zoltán a 35 kg-osok között.

Különdíjat vehetett át Makra Benjámin, mivel négy mérkőzését nyerte kétvállas győzelemmel.

További remek birkózó hír, hogy Stecenkó Lili és Szécsényi Ádám az idei eredményeiknek köszönhetően meghívást nyert a Magyar Birkózó Szövetség által szervezett december végi négy napos táborába, ahol az ország legjobb diák és serdülő birkózói vehetnek részt a válogatott edzők vezetésével.

Felkészítők: Ván Jenő, Szabó József, Kelemen András, Szabó Emese, Gyöngyösi Gergő és Fekete László

2024. Április 22. 11:36, hétfő | Helyi sport

A hétvégén is bizonyítottak a félegyházi birkózók

A hétvégén válogatott versenyzőink mérettették meg magukat különböző nemzetközi versenyeken határon innen és túl.

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.