2024. április 28, vasárnap - Valéria

2014. Szeptember 06. 11:09, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Ínycsiklandó illatok a városközpontban

Már reggel 8 órakor sürögtek-forogtak, aprították a hagymát, készítették elő a hozzávalókat a főzőverseny résztvevői.

A XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál keretein belül idén is megrendezésre kerül a "Ki mit tud sütni-főzni a libából" főzőverseny. A résztvevők és a nézelődők számát tekintve elmondhatjuk, hogy idén is rendkívül nagy népszerűségnek örvend a megmérettetés. A zsűri elnöke és a verseny házigazdája Bede Róbert mesterszakács és Szőke András filmrendező, humorista.

Pörköltek, sültek, egytálételek kategóriában indulhattak a versenyzők, de a legszebb szakácsné és a legrímesebb étekköszöntő versike is díjazásban részesül majd.

A hivatalos eredményhirdetés 15:30 órakor lesz a verseny helyszínén.