2024. április 19, péntek - Emma

2016. Augusztus 10. 08:43, szerda | Helyi
Forrás: Ónodi Árpád

Holnap kezdődik a nagy Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó

Az első különleges vendégek már be is befutottak!

Holnap kezdetét veszi a III. Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó Kiskunfélegyházán, ahova az előzetes regisztrációk alapján 20 országból érkezhetnek motorosok. Az első háromkerekű "fecskék" már be is futottak kedd délután Németországból különleges oldalkocsis fogataikkal (képek a cikk után megtekinthetők).

A visszajelzések alapján Angliától Oroszországig sok európai nemzet képviselteti majd magát és érdekes járműveit a hétvégén az alföldi kisvárosban.

Csütörtöktől szombatig talál magának szórakoztató elfoglaltságot gyermek és idős, fitt és mozgáskorlátozott, szórakozni vágyó vagy műszaki különlegességek iránt érdeklődő, veterános vagy modern, motoros vagy nem motoros egyaránt.

A 3 napos programsorozatra mindenkit sok szeretettel várnak a Rendezők.

A belépés gyermekeknek ingyenes, a felnőttektől jelképes támogatást elfogadnak (napijegy 1.500Ft, 3 napos jegy 2.000Ft).

A 2016-os Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó részletes programja:

Augusztus 11. csütörtök:

• 08:00-16:00 "Lépj közelebb" esélyegyenlőségi roadshow mozgáskorlátozott és szociális szervezetek bemutatkozásával és színes családi programokkal
  • 10:00 Vezetett oldalkocsis és motoros kirándulás Pálosszentkútra
  • 16:00 Kiállítás megnyitó
  • 16:30 Tandemzóna: ejtőernyős bemutató, tandemugrás, sétarepülés
  • 17:00 Gyermekmotoroztatás
  • 18:00 az ALMA együttes koncertje
  • 19:30 Shelters: a Rocktár ifjú tehetségei
  • 22:00 Mad Gun hard rock tribute show

Augusztus 12. péntek:

• 10:00 Vezetett oldalkocsis és motoros kirándulás a tőserdei Harmincházas Pálinkavárosba a Tisza Világ Fesztivál helyszínére