2024. április 27, szombat - Zita

2017. Február 27. 14:42, hétfő | Helyi
Forrás: -szerk.-

Holló László-emlékév márciusi programjai

Szeretettel várja Önt és kedves családját Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Kiskun Múzeum, a Móra Ferenc Művelődési Központ, és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár a Holló László - emlékév márciusi programjaira.

Március 3. (péntek), 17 óra
Móra Ferenc Művelődési Központ (Petőfi tér 1.)
Kiállítás: Válogatás Holló László grafikáiból, a konyári Kurucz Albert Falumúzeum gyűjteményéből
Megnyitja: Dr. Lovas Kiss Antal - habilitált egyetemi docens, kultúrantropológus
Megtekinthető: április 3-ig.

Március 6. (hétfő)
HOLLÓ LÁSZLÓ - EMLÉKNAP program:
15 óra – Koszorúzás a Móra Ferenc Gimnáziumban (Kossuth Lajos u. 9.), majd Holló László Petőfi téri szobránál és szülőházánál
16 óra – Holló László - emlékév megnyitója a Kiskun Múzeumban (Dr. Holló Lajos u. 9.).
- Holló László-díj Kuratóriumot átadja Erdélyi Sándor kuratóriumi tag
- Holló László-díj átadása
- Kiállítás megnyitó: válogatás a debreceni Déri Múzeum Holló-gyűjteményéből
Megnyitja: Fodor Éva Irén művészettörténész muzeológus, Déri Múzeum
A tárlat megtekinthető: május 31-ig

Március 10. (péntek), 17 óra
Petőfi Sándor Városi Könyvtár (Szent János tér 9.).
Kiállítás: Válogatás Holló László-díjasok alkotásaiból
Megnyitja: Rosta Ferenc alpolgármester
Megtekinthető: április 14-ig.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi