2024. április 24, szerda - György

2014. November 25. 16:29, kedd | Helyi
Forrás: - szerk. -

Három lány képviseli városunkat a megyei mesemondó versenyen

Idén is megrendezték városunkban a hagyományos Móra Mesemondó Találkozót. A megmérettetésen az általános iskolás korosztály adott számot felkészültségéről és tudásáról. A versenyre több mint száz diák nevezett be. A döntőt november 24-én tartották meg. A megyei versenyt februárban rendezik Kecskeméten, ahol a kategóriák első helyezettjei - Rádi Anna, Tóth Johanna, Csáki Annabella - képviselik majd városunkat.

Részletes eredmények, alsó tagozat:

1. Rádi Anna: Batthyány Lajos Ált. Isk. (4. oszt.)

2. Cseh Blanka: József Attila Ált. Isk. (4. oszt.)

3. Vincze Zsolt: Batthyány Lajos Ált. Isk. (4. oszt.)

Felső tagozat:

1. Tóth Johanna: Dózsa György Ált. Isk. (8. oszt.), Csáki Annabella: Constantinum Ált. Isk. (6. oszt.)

2. Retkes Sára: Dózsa György Ált. Isk. (6. oszt.)

3.: Pignicki Soma: Platán Ált. Isk. (8. oszt.)

Különdíjasok:

Nógrádi Mira: Batthyány Lajos Ált. Isk. (1. osztály)

Tímár Csenge: Platán Ált. Isk. (1. osztály)

A Móra Emlékbizottság és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület felajánlásának köszönhetően a korcsoportok első három helyezettje megtekintheti a szegedi interaktív Móra-kiállítást.

Fotó: Félegyházi Közlöny

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).