Hírek
2018. Augusztus 11. 11:00, szombat |
Helyi
Forrás: penzcentrum
Gigabírságot kockáztatnak a családok: ez országszerte tilos a kánikulában
Viharokkal tarkított, de forró hétvége elé nézünk, aki csak teheti, az strandra menekül a kánikula elől.
De nem mindegy, hova. Ha rosszul választod meg a helyszínt, nem csak az egészségedet és a testi épségedet veszélyezteted, de komoly bírságot is kiszabhatnak rád. Összeszedtük a legnépszerűbb tiltott helyeket.
Habár az előrejelzések szerint ezen a hétvégén már nem lesz olyan zavartalan a kánikula, mint egy héttel korábban, elszórtan záporokra, zivatarokra is számíthatunk, azért ebben a két napban is rengetegen menekülnek víz mellé, hogy lehűtsék magukat. Ha nem kedveled a klóros vizet, a tömeget, vagy nem szeretnél vagyonokat költeni a pénztárban belépők fejében, választhatod a szabadstrandokat is.
De az, aki tiltott helyen fürdik, az szabálysértést követ el. Helyszíni bírságot kiszabhat rendőr, közterület-felügyelő, a természetvédelmi őr, és még a halászati őr is, ennek mértéke 5 és 50 forint között bármennyi lehet. Ám
ha fel is jelentik a szabálysértőt, akkor akár 150 ezer forintra is megbüntethetik.
Van miből válogatni
Magyarországon összesen 250 kijelölt természetes fürdőhely üzemel, ennek ugyan több mint a fele a Balatonon, ám egészen biztosan lakóhelyünk környékén is találunk megfelelő kijelölt fürdőzési lehetőségeket. Az Országos Közegészségügyi Intézet munkatársai minden szezon elején, és utána havonta is ellenőrzik a strandok minőségét. Idén a vizek 95 százaléka kapott kiváló minősítést. A hazai természetes fürdővizek listája és minősítése ezen a linken érhető el.
Hiába a figyelmeztetés és a sok balesetről szóló hír, sokan azonban még mindig tiltott helyen fürdenek, például bányatavakban. Ezek különösen veszélyesek az állandóan változó vízmélység- és hőfokkülönbség miatt. Még tapasztalt úszók is bajba kerülhetnek folyóvizeinkben, hiszen a sodrás kiszámíthatatlan.
A kijelölt fürdőhely határát a parton táblával, a vízben bójákkal jelölik - a kijelölt fürdőhely határát a parton kihelyezett 60x30 centiméter méretű, fehér alapú, kék hullámzó vízen fekete figurát ábrázoló tábla jelzi. A fürdés tilalmát, illetve a veszélyes, fürdésre alkalmatlan helyeket FÜRÖDNI TILOS! táblával jelzik.
Bármennyire népszerű is a fürdőzők körében, tilos fürdeni az Omszki-tóban, és a Duna teljes budapesti szakaszán. Emellett az ország számos pontján, például Gyékényesen folyamatosan gondot jelent az illegális strandolás a helyiek áltak csak "Kotró"-nak nevezett bányatóban, és a közeli Bélavári bányatóba sem szabad bemerészkedni.
Szegeden a Tisza mentén is sok az illegális partszakasz: itt elsősorban a hajózható helyeken tilos a vízbe menni. Szegeden a Sárga, a Foka és a Lapos területe számít tiltottnak- a Szegedma.hu információi szerint. A Keleti-főcsatornán sincsenek kijelölt fürdőhelyek, ahogy a Hortobágy, a Berettyó és a Körös partjain sem. Szintén tiltott a pécsváradi Dombay-tó.
Fürdésnek számít az is, ha a vízbe csupán térdig, illetve felfújható matraccal, játékcsónakkal vagy vizibiciklivel megyünk be!
Ezek érdekelhetnek még
2024. Október 05. 11:38, szombat | Helyi
Kiskunfélegyháza, mint osztálykirándulási célpont
Petőfi Sándor és Móra Ferenc kultusza máig élénken él Kiskunfélegyházán.
2024. Október 04. 09:31, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2024. Október 03. 13:04, csütörtök | Helyi
Kábítószer-kereskedők rendőrkézen
Három 20 év körüli dílert vettek őrizetbe a kiskunfélegyházi rendőrök. A nyomozás alatt több mint 3000 gramm illegális növényi származékot találtak és foglaltak le a rendőrök.
2024. Október 01. 16:05, kedd | Helyi
Fizetésemelések a félegyházi péküzemben
Extra juttatást vezetett be és az éjszakás órabérek után járó pótlékot is jelentősen, 20%-kal megemelte szeptemberben az ország egyik vezető sütőipari vállalata, a Félegyházi Családi Pékség.