2024. május 4, szombat - Mónika

2024. Április 09. 08:00, kedd | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

Évnyitó zarándoklat a Magyar Zarándokúton

A Magyar Zarándokút évnyitó zarándoklata a tervek szerint ismét tartalmaz majd rendhagyó eseményeket.

A zarándokok Idén kerékpárral járják be az útvonalat, bízva abban, hogy a Kalocsa – Paks között épülő új Duna-hídon is átkelhetnek, majd este Bogyiszlón a Művelődési Házban zarándok koncertet és előadást tartanak.

Természetesen az idei évben is várják a polgármestereket, önkormányzati vezetőket, érdeklődőket, hogy csatlakozzanak a csapathoz és kísérjék el a zarándokokat a következő településig.

Idei „zászlós” zarándokok: Sasvári Sándor színművész-énekes. Kísérő zarándokok: dr. Barnáné Károsi Klára, Kovácsné Izsák Ibolya, Majorcsics Gábor, Móricz Attila, Rumi Imre.

Évnyitó zarándoklat programja:

1. nap: 2024. április 12. péntek, Gyülekező 8.30 órakor, Bp. XII. Polgármesteri Hivatal főbejárata előtt.
Útvonal: Budapest XII. Böszörményi út 23-25. – Szigetszentmiklós – Ráckeve – Szigetbecse táv: 72 km, szállás: - Szigetbecse
Az induló zarándokokat köszönti Schmittné Makray Katalin, Pokorni Zoltán, Fonti Krisztina.

2. nap: 2024. április 13. szombat. Indulás: 8.30
Útvonal: Szigetbecse – Tass – Dunavecse – Apostag – Solt – Harta – Szelidi-tó, táv: 74 km, szállás: Szelidi-tó

3. nap: 2024. április 14. vasárnap. Indulás: 8.30
Útvonal: Szelidi-tó – Újtelek – Szakmár – Kalocsa – Paks – Bogyiszló, táv: 68 km, szállás: Bogyiszló
Bogyiszlói Művelődési Házban koncert és előadás az úton lévő zarándokokkal,
(Fellépnek: Tóth István polgármester; Atkári Lajos zenész; Sasvári Sándor színművész-énekes; Izsák Ibolya versmondó; Olasz Antalné (Eke Ilona), dr. Barnáné Károsi Klára, Majorcsics Gábor, Rumi Imre felolvasók.)

4. nap: 2024. április 15. hétfő. Indulás: 8.30
Útvonal: Bogyiszló – Szekszárd – Báta táv: 64 km, szállás: Báta

5. nap: 2024. április 16. kedd. Indulás: 8.30
Útvonal: Báta – Mohács – Villány – Siklós-Máriagyűd, táv: 74 km, szállás: Siklós-Máriagyűd
Este szentmise a Máriagyűdi bazilikában.

6. nap: 2024. április 17. szerda. Hazautazás.
A teljes úton részt venni korlátozott számban, kizárólag a Magyar Zarándokút útlevelével lehet, előzetes egyeztetés alapján. Egynapos csatlakozásra bárhol van lehetőség. A zarándokutat csendesen, szerény körülmények között szeretnék megtenni. Kérik a kísérőket, csatlakozókat, hogy ezt vegyék figyelembe. Saját felszereléséről, ellátásáról mindenki maga gondoskodik. Hálózsák használata szükséges! Útközben pihenőket kb. 2-3 óránként tartanak az érintett településeken, szakrális helyeknél, zarándok pontoknál.

Buen Camino, Rumi Imre

„Készítsétek az Úr útját, tegyétek egyenessé ösvényeit.

Minden völgy betöltetik, és minden hegy és domb megalacsonyíttatik,
és a kanyarok egyenesekké lesznek, és a göröngyök sima úttá.”

(Lk. 3, 4-5)

2024. Május 03. 14:29, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:19, péntek | Helyi

2024. Május 03. 13:11, péntek | Helyi

Az erőszak nem megoldás

Vascsővel ment behajtani a tartozást egy 30 éves kiskunfélegyházi férfi.

2024. Május 03. 12:11, péntek | Helyi

Városalapítók Hete Hagyományőrző és Kulturális Fesztivál