2024. április 26, péntek - Ervin

2019. Szeptember 09. 13:33, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Egyre több a „virágzó” otthon Félegyházán

A Tavaszi virágünnep keretében Kiskunfélegyháza önkormányzata és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület közösen hirdette meg a IX. VIRÁGOS FÉLEGYHÁZÁÉRT felhívást.

Pályázni virágos kiskerttel, virágos balkonnal, konyhakerttel, gondozott zöldfelülettel, erkéllyel, előkerttel, gondozott közterülettel lehetett. A verseny ünnepélyes eredményhirdetésére szeptember 7-én a 21. Kiskunfélegyházi Libafesztivál keretei között került sor.

A zsűri júniusban és júliusban egyeztetett időpontban tekintette meg a kerteket. A zsűri tagjai: Nagy Ágnes városi főkertész, Csányiné Pap Andrea polgármesterné asszony, Szatmári Andrea, a Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft ügyvezetője és Csányi László, a városi könyvtár munkatársa együtt járták végig a kerteket, s fotózták és értékelték a virágosított környezetet. Beszélgettek, ahol a kert művelése során szerzett tapasztalatokat is megosztották.

A pályázat kiírói másodszor adtak lehetőséget arra, hogy aug. 15-éig beküldjék fotóikat a kertekről. Többen éltek is ezzel a lehetőséggel. A díjkiosztón - melyet a Hattyúház udvarán tartottak – vetítővásznon az elkészült fotókat is megtekinthették a megjelentek.

A felhívást többen is támogatták, így a K&H fiókigazgatója Vidékiné Eng Marianna, Morvai Szilveszter, a Kállai kertészet Kecskemétről és György Anita és párja kertészete.

A zsűri a benevezők közül kiemelte a következőket:

• Csenkiné Bihal Mária és Ördögh Barnabás
  • Kürtösi László
  • Tóth Lászlóné
  • Fricska Gyöngyi
  • Sárkányné Hevér Zsuzsanna
  • Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény Idősek Klubja
  • György Anita

Környezetük szépítése és közösségformáló munkájuk elismeréseként az alábbi díjakat adta át a zsűri:

• Virágos logóval ellátott bögre, benne egy cserép virággal /Kállai Kertészet, Kmét/
  • Igényes, falra kihelyezhető, logóval ellátott plakett
  • Oklevél, amelyet Rátkai Zsuzsa grafikusművész tervezett
  • Ajándékutalvány, amelyet Görög Csaba és György Anita kertészete ajánlott fel, valamint szintén az ő felajánlásuk egy-egy begónia szépen becsomagolva

Minden benevezőnek egy virágos bögrét virággal és emléklapot nyújtottak át:
1. Pajkos Béláné
19. Zoboki Mihályné
20. Cseri Ilona
21. Görög Mária

A Félegyházi Közlöny oldalán meghirdetett pályázaton résztvevő nyerteseket 2.000 Ft-os vásárlási utalvánnyal jutalmazták:

• Kasuba Erzsébet
  • Kovácsné Szabó Erzsébet
  • Erdélyi Török Mónika
  • Cseri Ilona
  • Palotás Ildikó
  • Mátrai Eszter

Az eredményhirdetés zárásaként Csányiné Papp Andrea polgármesterné asszony megköszönte a benevezőknek, hogy ismét nagy gonddal ültették, locsolták, gondozták kertjeiket, a közösségi területeket, intézményeik zöldfelületeit, ezzel hozzájárulva szűkebb környezetük, s egyben városunk, környezetünk szépítéséhez, a helyi közösség formálásához.