2024. május 3, péntek - Tímea

2018. December 19. 09:00, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

A Kőfaragók tere nevet kapta a buszmegállóval szembeni park

A nemrégiben felavatott köztéren helyezték el a városunkban megrendezett Európai Kőfaragó Fesztivál néhány remekművét.

A tavaly megrendezett nagy volumenű rendezvénynek méltó emléket állít önkormányzatunk azzal, hogy a Kőfaragók tere nevet kapta Félegyháza közelmúltban átadott új parkja – nyilatkozta Csányi József polgármester december 17-én, a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.

Természetesen a többi alkotás is otthonra fog lelni hamarosan városunk közintézményeiben - fűzte hozzá a bejelentéshez Rosta Ferenc alpolgármester és Balla László, a körzet önkormányzati képviselője.

A harminckilenc autó parkolására alkalmas, falfestménnyel, ivókúttal, padokkal, virágokkal díszített parkbam a szobrok mellett emléktábla is őrzi a fesztivál szervezőinek nevét.

Címkék: kőfaragó, szoborpark