2024. április 16, kedd - Csongor

2013. Július 23. 11:22, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

A kerékpár- és motorsport kedvelői számára kíván pályát építeni a Kiskunfélegyházi Motorsport Egyesület a Parkerdő szomszédságában. A munka elkezdése előtt azonban környezetvédelmi hatástanulmány kell készíteni. A város a közel másfélmilliós költségből 250 ezer forintot vállalt magára. Minderről mai (július 23.) ülésükön határoztak a városatyák.

A Kiskunfélegyházi Motorsport Egyesület azzal a céllal alakult 2009-ben, hogy sportolási lehetőséget teremtsenek a sportág kedvelőinek. Az egyesület felvállalta, hogy a Parkerdő sarkában lévő területen a 919/1. hrsz-ú ingatlanon motocross- és kerékpáros pályát létesít, mely a város 50 km-es körzetében, sőt Bács-Kiskun megyében sincs. A területet, melyet az önkormányzattól bérel az egyesület, az elmúlt években jelentős anyagi ráfordítással rendbe tették, de ahhoz, hogy sportpályaként működhessen, egy környezetvédelmi hatástanulmány elkészíttetése szükséges. A környezetvédelmi hatástanulmány lefolytatása és a dokumentációk elkészítése a megkért árajánlat szerint 1.460.000 forint, mely az egyesület számára jelentős anyagi terhet jelent. Az egyesület ezért kéréssel fordult a jogi bizottsághoz, miszerint a környezetvédelmi hatástanulmány elkészítéséhez 750.000 forint vissza nem térítendő támogatás kapjanak. A képviselő-testület mai (július 23.) ülésén úgy határozott, hogy 250 ezer forintot tud biztosítani a Kiskunfélegyházi Motorsport Egyesület számára.

2024. Április 16. 07:59, kedd | Helyi

Iskolai foglalkozás a bankfiókban

Fehér Gyöngyi területi vezető látta vendégül bankfióki mentorprogram keretében a Batthyány Lajos Általános Iskola 3.z osztályosait tanáraikkal.

2024. Április 14. 08:29, vasárnap | Helyi

Tetőzik az áprilisi nyár, de egyre közelebb a fordulat

A szabadtéri programoknak kedvező, nyarat idéző idő a következő napokban is folytatódik.

2024. Április 14. 08:21, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból