2024. április 25, csütörtök - Márk

2018. Június 05. 09:47, kedd | Helyi sport
Forrás: Csontos István

A DMTK-KVSE triatlonistái érmes helyezésekkel tértek haza Fonyódról

2018. június 2-án negyedik alkalommal került megrendezésre a BÚI Országos Utánpótlás és Sprint Triatlon Ranglista verseny Fonyódon.

A rekkenő hőségben, ellenben viharos széllel tarkított időben a versenyzők a Balaton erős hullámzásával megküzdve teljesítették az úszó szakaszt, majd a jelentős szintkülönbséggel rendelkező, a forgalomtól elzárt útszakaszon folytatták a kerékpáros és futó távok megtételét. A 66 egyesülettel és 574 nevezővel lebonyolított versenyről a DMTK-KVSE kiskunfélegyházi triatlonistái kitűnő eredményekkel tértek haza:

Gyermek korcsoport (300 m úszás – 8 km kerékpár – 2 km futás):

• Papp Laura 1. helyezés
• Csontos Dóra 9. helyezés
• Vincze Nádja 16. helyezés
• Trungel-Nagy Zalán 3. helyezés

Serdülő korcsoport (500 m úszás – 12 km kerékpár – 3 km futás):
• Trungel-Nagy Kolos 9. helyezés
• Slezák Benjámin 51. helyezés

Ifjúsági korcsoport (750 m úszás – 20 km kerékpár – 5 km futás):
• Fricska Anna 9. helyezés
• Csontos Fanni 33. helyezés

Junior korcsoport (750 m úszás – 20 km kerékpár – 5 km futás):
• Fricska Fanni 12. helyezés

Felkészülésüket segítették edzőik: Bozsó István, Nagy Viktor, Hajdú László, Sebők János.