2024. május 3, péntek - Tímea

A szülők hibájából szorong a gyerekek többsége
2015. Augusztus 13. 10:11, csütörtök |

A szülők hibájából szorong a gyerekek többsége

A szakemberek szerint egyre több a szorongással küzdő gyerek Magyarországon. A csemeték sok esetben csak tünethordozók, semmi bajuk nem lenne, ha a szülők nem plántálnák beléjük saját félelmüket.

Új légszennyezésmérő és -elemző rendszer uniós támogatással
2015. Augusztus 13. 07:16, csütörtök |

Új légszennyezésmérő és -elemző rendszer uniós támogatással

A légszennyező anyagok forrását beazonosító, valamint a káros részecskéket elemző és mérő rendszert dolgozott ki a TDT Altenergia Zrt. egy több mint 700 millió forint összköltségvetésű projekt keretében.

Az új Twin Peaks-sorozat forgatása szeptemberben kezdődik
2015. Augusztus 13. 07:15, csütörtök |

Az új Twin Peaks-sorozat forgatása szeptemberben kezdődik

Szeptemberben kezdődik az új Twin Peaks-sorozat forgatása. Még nem dőlt el, hány epizód készül, de David Lynch rendezi az összest.

UEFA Év játékosa - Ronaldo, Messi vagy Suárez nyerhet
2015. Augusztus 13. 07:12, csütörtök |

UEFA Év játékosa - Ronaldo, Messi vagy Suárez nyerhet

Lionel Messi és Luis Suárez, a Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona két futballistája, valamint Cristiano Ronaldo, a Real Madrid támadója közül kerül ki az Év játékosa az Európai Labdarúgó Szövetségnél (UEFA).

Sziget - Megvan a fesztivál hétmilliomodik látogatója
2015. Augusztus 13. 07:08, csütörtök |

Sziget - Megvan a fesztivál hétmilliomodik látogatója

Csepelről érkezett Boday Eszter a Sziget fesztivál történetének hétmilliomodik látogatója. Gerendai Károly főszervező szerdán a jegypénztáraknál egy Sziget-örökbérletet adott át neki.

Kiesett a hintából egy kislány egy ausztriai vidámparkban
2015. Augusztus 13. 07:03, csütörtök |

Kiesett a hintából egy kislány egy ausztriai vidámparkban

Mesterséges kómában tartják azt a négyéves kislányt, aki egy szabadidőparkban esett ki a hintából és súlyos fejsérülést szenvedett Salzburg tartományban.

A németek szerint helyes döntés a határzár a magyar-szerb határon
2015. Augusztus 13. 07:01, csütörtök |

A németek szerint helyes döntés a határzár a magyar-szerb határon

Üdvözölte az ideiglenes műszaki határzár kiépítését a magyar-szerb határon...

Idén minden eddiginél korábban használta el az emberiség a Föld éves erőforrásait
2015. Augusztus 13. 06:58, csütörtök |

Az idén minden eddiginél hamarabb, már augusztus 13-án elérkezett a túlfogyasztás napja:

Köszönet a hűsítő minden cseppjéért!
2015. Augusztus 12. 17:18, szerda |

Köszönet a hűsítő minden cseppjéért!

Köszönjük városunk Lakossága nevében Józsa Illés vállalkozónak az óriási hőség és folyamatos hőségriadók idején nyújtott segítségét, hogy térítés nélkül olthattuk szomjunkat Józsa Szódával.

Ünnepi útlezárások Kiskunfélegyházán
2015. Augusztus 12. 14:32, szerda |

Ünnepi útlezárások Kiskunfélegyházán

Tájékoztatás a 2015. augusztusi és a szeptember eleji ünnepi rendezvényekkel kapcsolatos útlezárásokról

Elhunyt Puskás Ferenc özvegye
2015. Augusztus 12. 13:06, szerda |

Elhunyt Puskás Ferenc özvegye

Életének 84. évében - keddről szerdára virradó éjszaka - elhunyt Puskás Ferencné, a legendás Aranycsapat kapitányának özvegye.

Érdemes esténként az eget kémlelni!
2015. Augusztus 12. 12:06, szerda |

Érdemes esténként az eget kémlelni!

2015 augusztusában is látványos csillaghullás lesz. Igazán romantikus program a pároddal közösen nézni a hullócsillagokat! Várhatóan augusztusban újra látható lesz Perseidák meteorraj.