2024. április 18, csütörtök - Andrea

Vízkereszt hagyományában megjelenik a keleti és nyugati örökség is
2020. Január 06. 06:09, hétfő | Belföld

Vízkereszt hagyományában megjelenik a keleti és nyugati örökség is

Január 6-a vízkereszt ünnepe, amelyben megjelenik a keleti és nyugati hagyomány is - mondta Barna Gábor néprajzkutató az M1 csatornán vasárnap.

Vízkereszt a karácsonyi ünnepek zárónapja
2019. Január 06. 18:02, vasárnap | Belföld

Vízkereszt a karácsonyi ünnepek zárónapja

Január 6-a vízkereszt, a karácsonyi ünnepek zárónapja, ezután kezdődik a farsangi időszak, amely az idén nagyon hosszú lesz, két hónapig tart majd -mondta Tátrai Zsuzsanna néprajzkutató az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Vízkereszt napja van, Jézus megjelenésének ünnepe
2019. Január 06. 15:51, vasárnap | Helyi

Vízkereszt napja van, Jézus megjelenésének ünnepe

A nyugati kereszténységben január 6-a vízkereszt, avagy a háromkirályok, másképpen a napkeleti bölcsek ünnepe, a katolikus egyház egyik legfontosabb, parancsolt ünnepe.

2019. Január 06. 10:05, vasárnap | Belföld

Ma van vízkereszt, Jézus megjelenésének ünnepe

Ma van vízkereszt, vagyis Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe. A katolikus egyházban vízkereszt parancsolt ünnep, vagyis a híveknek kötelező szentmisén részt venniük

Hét kórus részvételével zengtek a dalok
2018. Január 08. 11:01, hétfő | Helyi

Hét kórus részvételével zengtek a dalok

Mint minden évben idén is megörvendeztették Félegyháza és Bugac kórusai a városlakókat, akik szép számmal megjelentek január 6-án az Ótemplomban, hogy méltóképp megemlékezzenek Vízkereszt ünnepéről.

Magyar imát is mondtak a római Szent Péter-székesegyházban vízkereszt ünnepén
2018. Január 07. 05:00, vasárnap | Külföld

Magyar imát is mondtak a római Szent Péter-székesegyházban vízkereszt ünnepén

A mai emberiség életútját a napkeleti bölcsek Betlehembe vezető útjával hasonlította össze Ferenc pápa a római Szent Péter-székesegyházban vízkereszt ünnepén szombaton bemutatott szentmisén,

A korai egyházban vízkereszt volt a karácsonyi ünnepkör középpontja
2018. Január 06. 15:05, szombat | Belföld

A korai egyházban vízkereszt volt a karácsonyi ünnepkör középpontja

A korai egyházban vízkereszt ünnepe állt a karácsonyi ünnepkör középpontjában - mondta Gájer László érseki titkár az M1 aktuális csatornán szombaton, vízkereszt napján.

Ma van Vízkereszt ünnepe
2018. Január 06. 05:01, szombat | Belföld

Ma van Vízkereszt ünnepe

Január 6-án ünnepli a katolikus egyház vízkeresztet, azaz Jézus Krisztus megjelenésének ünnepét. A magyar vízkereszt elnevezés az ilyenkor hagyományosan végzett vízszentelésből eredeztethető.

Csengő-bongó énekekkel búcsúzott a karácsony
2017. Január 08. 07:09, vasárnap | Helyi

Csengő-bongó énekekkel búcsúzott a karácsony

Január 6-án a Zenebarátok Egyesülete hangversenyre hívta az érdeklődőket a Szent István templomba.

2017. Január 06. 07:37, péntek | Életmód

Vízkereszti Városi Kórusfesztivál a Szent István Templomban
2016. December 28. 10:36, szerda | Helyi

Vízkereszti Városi Kórusfesztivál a Szent István Templomban

Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesülete mindenki szeretettel meghív a Vízkereszti Városi Kórusfesztiválra 2017. január 6-án, pénteken 16.30 órára a Szent István Templomba.

Vízkereszt napja van, Jézus megjelenését ünneplik
2016. Január 06. 08:21, szerda | Helyi

Vízkereszt napja van, Jézus megjelenését ünneplik

Vízkereszt Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe, amelyet a katolikus egyház január 6-án tart parancsolt ünnepként.