2024. április 19, péntek - Emma

Összesen 22 városba viszi el gálaműsorát a 25 éves Magyar Nemzeti Cirkusz
2019. Március 13. 14:01, szerda | Belföld

Összesen 22 városba viszi el gálaműsorát a 25 éves Magyar Nemzeti Cirkusz

Októberig összesen 22 városba viszi el jubileumi gálaműsorát a 25 éves Magyar Nemzeti Cirkusz – hangzott el az M1 szerdai műsorában.

Megújultak a magyarországi nagyvárosok stratégiai zajtérképei
2019. Február 28. 13:06, csütörtök | Belföld

Megújultak a magyarországi nagyvárosok stratégiai zajtérképei

Megújította a magyarországi nagyvárosok stratégiai zajtérképét az agrártárca megbízásából a Hermann Ottó Intézet Nonprofit Kft.

Okosmérőkkel válik hatékonyabbá az energiafelhasználás hat megyei jogú városban
2019. Február 05. 08:55, kedd | Belföld

Okosmérőkkel válik hatékonyabbá az energiafelhasználás hat megyei jogú városban

Többek között okosmérőkkel válik hatékonyabbá az energiafelhasználás hat megyei jogú városban

A városban több helyen szeretnének karácsonyfát állítani
2018. November 19. 12:56, hétfő | Helyi

A városban több helyen szeretnének karácsonyfát állítani

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal az ünnepek közeledtével a város több pontján szeretne karácsonyfát állítani.

Arany minősítést és különdíjat is nyert Veszprém az Európai Virágos Városok és Falvak versenyében
2018. Szeptember 23. 12:01, vasárnap | Belföld

Az arany minősítést és a városi közterület-megújításáért járó különdíjat is elnyerte Veszprém az Európai Virágos Városok és Falvak versenyében- közölte a közösségi oldalán Porga Gyula, a város polgármestere szombat este.

Veszélyes skorpiók szaporodtak el brazil városokban
2018. Július 17. 05:00, kedd | Külföld

Veszélyes skorpiók szaporodtak el brazil városokban

A brazil városokban elszaporodtak a skorpiók, amelyek alkalmazkodtak a városi élethez. A szakemberek arra figyelmeztettek, hogy a skorpiócsípés okozta halálozások megduplázódtak az utóbbi négy évben

A világ lakosságának 68 százaléka fog városban élni 2050-ben
2018. Május 17. 07:28, csütörtök | Életmód

A világ lakosságának 68 százaléka fog városban élni 2050-ben

A világ lakosságának 68 százaléka fog valószínűleg városban élni 2050-ben a jelenlegi 55 százalékhoz képest -áll az ENSZ által szerdán New Yorkban közzétett jelentésben, amely mind több nagyváros kialakulását is jósolja.

A városoké a kulcsszerep a klímavédelemben
2018. Május 15. 05:00, kedd | Belföld

A városoké a kulcsszerep a klímavédelemben

A klímavédelemben a kulcsszerep a városokra hárul - jelentette ki Áder János köztársasági elnök hétfőn, miután hivatalában fogadta Tarlós István főpolgármestert és a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) tagjait.

Budapest lett a világ második legszebb városa egy felmérésen
2018. Május 10. 18:00, csütörtök | Belföld

Budapest lett a világ második legszebb városa egy felmérésen

Egy friss felmérés szerint Budapest lett a világ második legszebb városa - számolt be az M1 aktuális csatorna csütörtök déli Híradója.

Ki lehet tiltani a régebbi dízelautókat a szennyezett levegőjű német városokból
2018. Február 27. 15:02, kedd | Belföld

Ki lehet tiltani a régebbi dízelautókat a szennyezett levegőjű német városokból

Ki lehet tiltani az Euro 6-osnál régebbi, korszerűtlenebb dízelmotorral működő járműveket a szennyezett levegőjű városokból Németországban a szövetségi közigazgatási bíróság kedden kihirdetett döntése alapján.

Ismét rendkívüli óvintézkedéseket vezetnek be a német nagyvárosokban szilveszterre
2017. December 30. 05:00, szombat | Külföld

Ismét rendkívüli óvintézkedéseket vezetnek be vezetnek be szilveszterkor a német nagyvárosokban a terrorveszély miatt, és a nők elleni zaklatások elkerülésére.

54 és fél milliárdra pályázik közvetlen brüsszeli forrásokra hat vidéki várossal
2017. December 14. 15:49, csütörtök | Belföld

Hat magyarországi város közös konzorciuma több mint 50 milliárd forintos, közvetlen brüsszeli forrásra pályázik energetikai beruházásokhoz - közölte Zalaegerszeg polgármestere csütörtöki sajtótájékoztatóján.