2024. április 19, péntek - Emma

Még nincs stabil populációja a veszélyes ázsiai szúnyognak Magyarországon
2019. Június 20. 11:56, csütörtök | Belföld

Még nincs stabil populációja a veszélyes ázsiai szúnyognak Magyarországon

Egyelőre nem alakult ki stabil populációja az ázsiai tigrisszúnyognak (más néven ázsiai zebraszúnyog) Magyarországon

A melegebb időjárás miatt telepednek meg új csípőszúnyog fajok Európában
2019. Június 19. 09:00, szerda | Életmód

A melegebb időjárás miatt telepednek meg új csípőszúnyog fajok Európában

A melegebb időjárás miatt telepednek meg új csípőszúnyog fajok Európában; a fertőző betegségeket terjesztő ázsiai tigrisszúnyog (Aedes albopictus) ugyanakkor még nem alkot stabil populációt Magyarországon

Magyarországon is megjelent egy veszélyes szúnyogfaj
2019. Június 18. 08:51, kedd | Belföld

Magyarországon is megjelent egy veszélyes szúnyogfaj

Magyarországon is megjelent az ázsiai tigrisszúnyog (más néven ázsiai zebraszúnyog); a rovar számos fertőző betegség potenciális terjesztője – figyelmeztet a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Ökológiai Kutatóközpontja.

Folytatódik több mint 430 településen a szúnyoggyérítés
2019. Június 17. 14:03, hétfő | Belföld

Folytatódik több mint 430 településen a szúnyoggyérítés

Ezen a héten az ország 436 településén és hét budapesti kerületben, összesen százezer hektáron folytatódik a szúnyoggyérítés – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn az MTI-vel.

Soron kívüli kémiai szúnyogirtás lesz a Balatonnál
2019. Június 16. 18:04, vasárnap | Belföld

Soron kívüli kémiai szúnyogirtás lesz a Balatonnál

Újabb kémiai szúnyogirtást rendel el a Balatonnál keddtől az üdülőrégió önkormányzatait tömörítő Balatoni Szövetség (BSZ) - közölte a szervezet elnöke szombaton az MTI-vel.

Átmenetileg szünetel a légi szúnyogirtás
2019. Június 14. 15:00, péntek | Belföld

Átmenetileg szünetel a légi szúnyogirtás

A hőség miatt szünetel a légi szúnyogirtás, a földi permetezés ugyanakkor zavartalan - tudatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője pénteken közleményben az MTI-vel.

Szúnyogirtás Kiskunfélegyházán
2019. Június 13. 10:32, csütörtök | Helyi

Szúnyogirtás Kiskunfélegyházán

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata értesíti a Tisztelt Lakosságot, hogy az elszaporodott szúnyogok miatt 2019. június 18-án, kedden az esti órákban légi szúnyogirtás lesz.

Több mint 150 településen folytatódik a szúnyogirtás
2019. Június 11. 16:28, kedd | Belföld

Több mint 150 településen folytatódik a szúnyogirtás

Ezen a héten az ország 156 településén és kilenc budapesti kerületben, összesen 70 ezer hektáron folytatódik a szúnyogirtás - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője kedden az MTI-vel.

A Velencei- és a Tisza-tónál is irtják a szúnyogokat
2019. Május 20. 16:05, hétfő | Belföld

A Velencei- és a Tisza-tónál is irtják a szúnyogokat

A Dunánál, a Velencei- és a Tisza-tónál, valamint a Szigetközben irtják a szúnyogokat a héten – tájékoztatta az országos szúnyoggyérítési program végrehajtásáért felelős katasztrófavédelelem szóvivője hétfőn az MTI-t.

Folytatódik szúnyogirtás a héten
2019. Május 13. 18:05, hétfő | Belföld

Folytatódik szúnyogirtás a héten

A Szigetközben, Komáromnál és a Körösöknél irtják a héten a szúnyoglárvákat 1200 hektáron - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hétfőn az MTI-vel.

Négy térségben folytatódik a szúnyogirtás a héten
2019. Május 07. 06:16, kedd | Belföld

Négy térségben folytatódik a szúnyogirtás a héten

Ezen a héten a Tisza-tónál, a Fertő tónál, Sopron környékén és a Csepel-szigeten folytatódik a szúnyoglárvák gyérítése - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-vel.

Kezdődik a szúnyogirtás
2019. Április 30. 06:00, kedd | Belföld

Kezdődik a szúnyogirtás

A héten elkezdődik az országos szúnyoggyérítési program - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-t.