2024. április 24, szerda - György

Novemberi programok a könyvtárban
2019. November 04. 12:36, hétfő | Helyi

Novemberi programok a könyvtárban

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár novemberben is szeretettel várja színes programjaira, rendezvényeire az érdeklődőket.

Októberi programok a könyvtárban
2019. Szeptember 27. 08:34, péntek | Helyi

Októberi programok a könyvtárban

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár októberben is szeretettel várja színes programjaira, rendezvényeire az érdeklődőket.

Főtéri irodalmi pályázat
2018. November 05. 22:30, hétfő | Helyi

Főtéri irodalmi pályázat

A Félegyháza Újjáépül c. pályázat keretében a könyvtár szakmai támogatásával szépirodalmi pályázatot ír ki a félegyháziaknak, elsősorban a 13-17 éves fiataloknak.

Az élet itala: az anyatej
2018. Október 07. 12:42, vasárnap | Helyi

Az élet itala: az anyatej

A Petőfi Sándor Városi Könyvtárban október 2-án kibővített Betűbölcsi keretében emlékeztek meg az Anyatej Világnapjáról.

Szórakozás közben tanultak az öko-élménytábor résztvevői
2018. Augusztus 14. 12:05, kedd | Helyi

Szórakozás közben tanultak az öko-élménytábor résztvevői

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár július 16-20-ig „Zöld nyomon járunk” címmel öko-élménytábort szervezett az általános iskola felső tagozatosainak.

15 órás felolvasó maraton a könyvtárban
2017. Február 06. 11:21, hétfő | Helyi

15 órás felolvasó maraton a könyvtárban

Wass Albert, Reményik Sándor, Tamási Áron, Sütő András és más erdélyi magyar írók, költők műveiből 15 órás felolvasó maraton lesz 2017. február 17-én, pénteken 18-22 óráig, február 18-án, szombaton 8-19 óráig.

Kibővített nyitva tartással várja Olvasóit a Városi Könyvtár
2016. Január 01. 09:29, péntek | Helyi

Kibővített nyitva tartással várja Olvasóit a Városi Könyvtár

Nyitva tartás változás!

Betűbölcsi a városi könyvtárban
2015. Szeptember 14. 11:11, hétfő | Helyi

Betűbölcsi a városi könyvtárban

Örömteli találkozások, beszélgetések, előadások havonta két alkalommal keddenként, könyvek között játékosan.

Mesemondók a könyvtárban
2014. November 06. 09:19, csütörtök | Helyi

Mesemondók a könyvtárban

Idén is megrendezik városunkban a hagyományos Móra Mesemondó Találkozót. A megmérettetésen az általános iskolás korosztály ad számot felkészültségéről és tudásáról.

Legyen Ön az Év Olvasója!
2014. Szeptember 11. 10:12, csütörtök | Helyi

Legyen Ön az Év Olvasója!

Még közel egy hónap áll a könyvek szerelmeseinek rendelkezésére ahhoz, hogy minél több kötetet forgassanak a kezükbe, amelyet természetesen a Petőfi Sándor Városi Könyvtárból kölcsönöznek.

Sok alkotás érkezett a „Helyi címerünk” pályázatra
2014. Június 19. 10:38, csütörtök | Belföld

Sok alkotás érkezett a „Helyi címerünk” pályázatra

„Helyi címerünk” címmel hirdetett tavasszal képzőművészeti pályázatot az általános iskolák alsó- és felső tagozatos tanulóinak a Lakiteleki Népfőiskola.

Kölcsönzés könyvtárak között
2014. Február 25. 11:26, kedd | Helyi

Kölcsönzés könyvtárak között

Abonyi Szilviát jól ismerik a félegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár olvasói: övé az a kedves, bájos arc, amely elsőként mosolyog a pult mögül a betérőre.