2024. április 18, csütörtök - Andrea

Békét sürgetett Ferenc pápa húsvéti üzenetében
2015. Április 06. 12:00, hétfő | Külföld

Békét sürgetett Ferenc pápa húsvéti üzenetében

Szíriában, Irakban, a Szentföldön, Kenyában és Ukrajnában is békét sürgetett Ferenc pápa a római Szent Péter téren húsvét vasárnap délben mondott beszédében. Utána Urbi et Orbi áldást osztott.

2012. Május 27. 07:11, vasárnap | Külföld

Letartóztatták a pápa inasát

A Vatikán szűkszavúan, az olasz sajtó annál bővebben kommentálta, hogy pénteken letartóztatták Paolo Gabrielét, XVI. Benedek személyi inasát.

2012. Május 19. 14:03, szombat | Belföld

Lezsák: Sokszor volt szükség II. János Pál gondolataira

II. János Pál pápa bronz mellszobrát avatták fel pénteken Kecskeméten a Karol Wojtyła Barátság Központ előtti téren, amelyet már korábban a 2005-ben elhunyt egyházfőről neveztek el.

2012. Április 10. 07:03, kedd | Külföld

Békét sürgetett XVI. Benedek

Húsvéti üzenetében békét hirdetett a Közel-Keleten és a világ válságövezeteiben a pápa.

2012. Április 08. 14:05, vasárnap | Külföld

XVI. Benedek: Az Isten teremtette fény igazságot mutat az embernek

XVI. Benedek pápa személyesen vezette a húsvéti vigíliát a Szent Péter Bazilikában. Homíliájában az emberi fejlődés és az erkölcs kapcsolatáról beszélt, és nyolc felnőttet részesített a keresztség szentségében.

2012. Április 04. 07:07, szerda | Belföld

Vége a tilalomnak

Csütörtöktől újra látogatható a pápai kórház; az intézményben március 15-én rendeltek el teljes látogatási tilalmat.

2012. Március 24. 14:03, szombat | Külföld

Az államfő fogadta a pápát

Mexikóba érkezett háromnapos apostoli látogatásra helyi idő szerint péntek este XVI. Benedek pápa, aki latin-amerikai körútja keretében hétfőn Kubába is ellátogat.

2012. Március 21. 07:09, szerda | Külföld

Tömegek gyászolják az elhunyt kopt pápát

Kairóban kedden tömegjelenetek közepette megtartották a szombaton elhunyt III. Senuda egyiptomi kopt pápa végső gyászszertartását.

2012. Február 22. 07:11, szerda | Külföld

Castro megtérését várják

A világsajtó a napokban arról cikkezik, hogy a volt kubai kommunista diktátor, Fidel Castro megtér, és a pápa közelgő kubai látogatása alkalmával akár bűnbocsánatot is kérhet.

2011. November 10. 07:08, csütörtök | Kék hírek

Kiugrott a székből és az orvosnak esett

Rátámadt kezelőorvosára és bántalmazott egy ápolót egy beteg a pápai kórházban – közölte a rendőrség szerdán az MTI-vel.

2011. Október 10. 07:13, hétfő | Külföld

Elítélte a maffiát XVI. Benedek

Elítélte a dél-olaszországi „embertelen maffiát” XVI. Benedek pápa vasárnap az olaszországi Lamezia Terme városban, ahová egynapos látogatásra érkezett a katolikus egyházfő.

2011. Szeptember 25. 07:13, vasárnap | Külföld

Lövöldözés XVI. Benedek szentmiséjén

Letartóztattak egy férfit Németországban, miután légfegyverrel lövöldözött röviddel XVI. Benedek pápa szentmiséje előtt Erfurtban.