2024. április 18, csütörtök - Andrea

Kína és Oroszország együtt fegyverkezik a világűrben
2019. Február 12. 07:30, kedd | Külföld

Kína és Oroszország együtt fegyverkezik a világűrben

Kína és Oroszország lépéseket tesz a világűr felfegyverzésére - állapította meg elemzésében az amerikai Védelmi Hírszerző Ügynökség (DIA), amely Biztonsági kihívások a világűrben címmel tette közzé jelentését hétfőn.

Gyerekek is meghaltak egy oroszországi buszbalesetben
2019. Február 04. 05:00, hétfő | Külföld

Gyerekek is meghaltak egy oroszországi buszbalesetben

Legalább hét ember, köztük négy gyerek halt meg egy buszbalesetben Oroszországban, Kaluga megyében - közölte vasárnap az orosz belügyminisztérium helyi hivatala.

Eljárás indult a Twitter és a Facebook ellen Oroszországban
2019. Január 22. 09:00, kedd | Külföld

Eljárás indult a Twitter és a Facebook ellen Oroszországban

Közigazgatási eljárást indított a Twitter és a Facebook ellen az orosz tömegtájékoztatási és távközlési hatóság (Roszkomnadzor),

Kémkedéssel vádolták meg egy Moszkvában elfogott amerikait
2019. Január 04. 05:00, péntek | Külföld

Kémkedéssel vádolták meg egy Moszkvában elfogott amerikait

Kémkedéssel vádolta meg nyomozó hatóság a Moszkvában december 28-án őrizetbe vett amerikai Paul Whelant - közölte jól értesült forrásra hivatkozva csütörtökön az Interfax.

Kijev újabb szankciókat hozott Oroszországgal szemben
2018. December 27. 07:34, csütörtök | Külföld

Kijev újabb szankciókat hozott Oroszországgal szemben

Újabb szankciókat hozott Oroszországgal szemben az ukrán Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) szerdai kijevi ülésén.

Hackereket lepleztek le Ukrajnában, akik állami és katonai titkokat adhattak át Oroszországnak
2018. December 15. 13:45, szombat | Külföld

Az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) leleplezett egy kereskedelmi hálózatot, amelynek munkatársai több mint száz, Lviv megyében működő állami,

Görögország részese lehet a déli irányú európai gázszállításoknak
2018. December 08. 14:14, szombat | Külföld

Görögország részese lehet a déli irányú európai gázszállításoknak

Oroszország kész mérlegelni annak lehetőségét, hogy görög vállalatok részesei legyenek az orosz gáz Európába szállításának a déli útvonalon

Moszkva kész felújítani a párbeszédet Washingtonnal
2018. December 03. 05:00, hétfő | Külföld

Moszkva kész felújítani a párbeszédet Washingtonnal

Oroszország kész lesz felújítani a párbeszédet az Egyesült Államokkal John Bolton amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó javaslatával összhangban, amint erre Washington is készen áll majd

Beperelték Oroszországot a maláj utasszállító áldozatainak hozzátartozói
2018. November 24. 05:00, szombat | Külföld

Beperelték Oroszországot a maláj utasszállító áldozatainak hozzátartozói

A négy évvel ezelőtt Kelet-Ukrajna felett lelőtt maláj utasszállító repülőgép 55 áldozatának családjai beperelték Hágában Oroszországot, mert nem működik együtt a katasztrófa okainak kivizsgálásában.

Oroszországban azonosítják a messenger-felhasználókat
2018. November 07. 07:10, szerda | Külföld

Oroszországban azonosítják a messenger-felhasználókat

Elrendelte az orosz kormányfő kedden, hogy a mobiltelefon-szolgáltatók 20 percen belül legyenek képesek megerősíteni a messenger-felhasználók telefonszámának hitelességét.

Borzasztó közlekedési baleset történt Oroszországban, többen is meghaltak
2018. Október 05. 11:53, péntek | Külföld

Borzasztó közlekedési baleset történt Oroszországban, többen is meghaltak

Tizenhárman életüket vesztették, további négyen pedig megsérültek egy utasokat szállító autóbusz és egy mikrobusz frontális ütközésében az oroszországi Tver megyében

Több mint 700, ablakból kizuhant gyerek halt meg idén Oroszországban
2018. Szeptember 25. 05:00, kedd | Külföld

Több mint 700, ablakból kizuhant gyerek halt meg idén Oroszországban

Több mint 700, ablakból kiesett gyerek vesztette életét idén Oroszországban - közölte Anna Kuznyecova, az orosz elnök gyermekjogi biztosa egy hétfői moszkvai sajtótájékoztatón.