2024. április 29, hétfő - Péter

2016. November 08. 08:29, kedd | Helyi

" Nyiss ajtót, ha kopogok... "– amit a cigányokról tudni kell

Történelmi időutazás a múltból a jelenbe. Helyek, képek, hangulatok. címmel író-olvasó találkozót szerveznek a Nők a Nemzet Jövőjéért Egyesület és a Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház munkatársai.

Sajátítsd el a boldog emberek szokásait
2015. Augusztus 21. 14:00, péntek | Helyi

Sajátítsd el a boldog emberek szokásait

Apróságoknak tűnhet, de ha jobban belegondolunk az élet is apró pillanatokból áll, és ezeknek megéléséből. Mindig az volt a megérzésem, hogy a boldog emberek a mának élnek, de a jövőjükre is gondolnak.

Elindult a Danke Ungarn kampány Németországban
2014. November 23. 19:30, vasárnap | Külföld

Elindult a Danke Ungarn kampány Németországban

A nyári kampány folytatásával Magyarország a két ország közös történelmi múltjára, illetve gazdasági és politikai kapcsolataira hívja fel a figyelmet.

Fekete Jánosra emlékezett a város
2014. Április 04. 08:38, péntek | Helyi

Fekete Jánosra emlékezett a város

A kilencven évvel ezelőtt született Fekete János helytörténészre, Kiskunfélegyháza díszpolgárára emlékezett ma (április 3-án) Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület.

Félegyházi fiatalok sikere Ópusztaszeren
2013. November 11. 14:38, hétfő | Helyi

Félegyházi fiatalok sikere Ópusztaszeren

A néprajz, történelem valamint a statisztika tudományába kalauzolt el középiskolás diákokat az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark (ÓNTE) és a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) november 8-án.