2024. április 18, csütörtök - Andrea

Jelentős bronzkori lelőhelyet tártak fel Kiskőrös határában
2016. Július 30. 17:00, szombat | Helyi

Jelentős bronzkori lelőhelyet tártak fel Kiskőrös határában

A Duna-Tisza köze eddigi legjelentősebb középső bronzkori aranytárgyegyüttesének tekinthető – mind mennyiségben, mind minőségben – az a tizenegy arany ékszerből álló lelet

Négyszázezer éves fogkő árulkodik az ember okozta környezetszennyezésről
2015. Június 20. 10:00, szombat | Bulvár

Négyszázezer éves fogkő árulkodik az ember okozta környezetszennyezésről

Négyszázezer éves fogkő tanúskodik az ember okozta környezetszennyezés legkorábbi ismert esetéről...

Ősi csillagászati labort fedeztek fel Peruban
2014. Július 28. 11:19, hétfő | Külföld

Ősi csillagászati labort fedeztek fel Peruban

Ősi csillagászati laboratóriumra utaló bizonyítékokat fedeztek fel a régészek az észak-perui Lambayeque régióban található Licurnique régészeti komplexumnál, adta hírül az ország hivatalos hírügynöksége, az Andina.

Emlékparkot alakítanak ki a templomhalomnál
2014. Április 23. 08:17, szerda | Helyi

Emlékparkot alakítanak ki a templomhalomnál

Folytatódik a feltárás a Bankfaluban található templomhalomnál. Az ásatás befejező fázisára – az NKA és a város támogatásnak köszönhetően – megközelítőleg 3,5 millió forintot költenek.

A legrégebbi európai erőd maradványait találták meg az USA belsejében
2013. Július 24. 08:12, szerda | Belföld

A legrégebbi európai erőd maradványait találták meg az USA belsejében

A mai Egyesült Államok belsejében épült legrégebbi európai erőd maradványait találták meg régészek az Appalache-hegységben.

Római kori födémet találtak Brigetióban az ELTE régészei
2013. Július 23. 14:58, kedd | Belföld

Római kori födémet találtak Brigetióban az ELTE régészei

Magyarországon egyedülálló módon épségben maradt római kori födémet találtak Brigetióban, azaz Komárom szőnyi városrészében az ELTE ókori régészeti tanszékének hallgatói, közölte Borhy László ásatásvezető egyetemi tanár.

Újabb értékes leletekre bukkantak a régészek
2013. Június 26. 10:07, szerda | Helyi

Újabb értékes leletekre bukkantak a régészek

Május elején kezdődött el a Bugac határában található felsőmonostori ásatás harmadik szakasza. A szakemberek két helyszínen, a bazilikában és a kolostor udvarán dolgoznak

Folytatódnak a régészeti ásatások Bugacon
2013. Május 04. 16:58, szombat | Helyi

Folytatódnak a régészeti ásatások Bugacon

Pétermonostoron 2011-től dolgoznak régészek, amely során a kolostor nyomaira leltek. Az egykori, valószínűleg bencés kolostort először 1219-ben említik

2012. Május 28. 07:05, hétfő | Belföld

9000 éves maszk kerül kalapács alá

Egy mészkőből készült, kilencezer éves maszkot árvereznek el júniusban.

2012. Május 17. 14:09, csütörtök | Külföld

Óriási földgázleletet találtak

Hatalmas földgázleletre bukkantak nyugat-európai nagyvállalatok Kelet-Afrikában, Mozambik és Tanzánia partjainál.

2012. Május 13. 14:07, vasárnap | Belföld

Szenzációs leletre bukkantak Horvátországban

Háromezer éves hajóroncsra bukkantak Horvátországban, Zambratija egy öblében. A hét méter hosszú jármű egy része és rakománya érintetlenül hever a tengerfenék homoksírjában.

2012. Április 07. 07:11, szombat | Belföld

Különleges leletek Heves megyében

Egy fiatal mamut csontvázának mintegy 20 százaléka került elő a Heves megyei Feldebrő határában – tájékoztatta pénteken az MTI-t az ásatást vezető paleontológus.