2024. április 18, csütörtök - Andrea

Jutalmat kaptak a bíróságról megszökött rab elfogásában közreműködők
2019. Február 18. 17:07, hétfő | Belföld

Jutalmat kaptak a bíróságról megszökött rab elfogásában közreműködők

Jutalmat kaptak azok a rendőrök és a Fővárosi Törvényszéknek az a fegyveres biztonsági őre, aki részt vett a bíróságról pénteken elszökött rab elfogásában.

Felhívás helyi kitüntetési javaslattételre
2019. Január 22. 15:31, kedd | Helyi

Felhívás helyi kitüntetési javaslattételre

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata – a 10/2016. (IV. 01.) önkormányzati rendelete alapján – lehetőséget biztosít kitüntető cím, kitüntető díjak és elismerő oklevél adományozására.

Többeket kitüntet idén újévkor is a brit királynő
2018. December 29. 13:05, szombat | Külföld

Többeket kitüntet idén újévkor is a brit királynő

Többek közt gyermekmentő búvárok, terrortámadások sérültjeit segítők és élsportolók a brit uralkodó újévi kitüntetési listáján.

Ők kaptak idén Kossuth-díjat
2018. Március 15. 19:59, csütörtök | Belföld

Ők kaptak idén Kossuth-díjat

Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából átadta a Kossuth-díjakat.

Jónyer István kapta az Emberi Méltóságért kitüntetést
2018. Február 18. 05:00, vasárnap | Belföld

Jónyer István kapta az Emberi Méltóságért kitüntetést

A még ma is rendszeresen bemutatózó kiváló asztaliteniszezőt Ballai Attila, a Mediaworks Kiadó sportüzletág-igazgatója méltatta, aki felhívta a figyelmet arra, hogy Jónyer „Isten-áldotta tehetségéből” fakadt,

Corvin-lánc kitüntetéseket adott át Áder János a Parlamentben
2018. Február 12. 13:22, hétfő | Belföld

Corvin-lánc kitüntetéseket adott át Áder János a Parlamentben

\"Hitelesség, megfontoltság és kitartó munkával megszerzett bizonyosság. Ez önbecsülésünk alapja.\" - mondta Áder János államfő hétfőn, a Corvin-lánc kitüntetések átadásakor, a Parlamentben elmondott beszédében.

Átadták a 2017-es Prima Primissima Díjakat
2017. December 02. 09:36, szombat | Belföld

Átadták a 2017-es Prima Primissima Díjakat

Tíz kategóriában 15. alkalommal vehették át a Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.

Veszprém és Lajoskomárom kapta idén a Virágos Magyarország fődíját
2017. November 17. 17:21, péntek | Belföld

Veszprém és Lajoskomárom kapta idén a Virágos Magyarország fődíját

Több mint 300 település közül Veszprém és Lajoskomárom nyerte el az idén a Virágos Magyarország környezetszépítő verseny fődíját.

A Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki Ennio Morriconét
2017. Október 19. 07:19, csütörtök | Belföld

A Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki Ennio Morriconét

A Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki Ennio Morricone Oscar-díjas zeneszerzőt, aki az állami elismerést budapesti koncertje előtt vehette át szerdán.

Díjakat nyert a Kincsem Kaliforniában
2017. Október 05. 17:05, csütörtök | Belföld

Díjakat nyert a Kincsem Kaliforniában

Herendi Gábor Kincsem című alkotása a legjobb külföldi film, a legjobb operatőr, valamint a legjobb forgatókönyv díját is elnyerte a kaliforniai Wine Country Nemzetközi Filmfesztiválon.

Tehetséggondozó pedagógusokat és szervezeteket díjaznak – várják a jelöléseket
2017. Március 30. 07:26, csütörtök | Belföld

Tehetséggondozó pedagógusokat és szervezeteket díjaznak – várják a jelöléseket

Már várja a jelöléseket a Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért díjra az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A tehetséggondozó pedagógusokra és szervezetekre az Új Nemzedék Központ (ÚNK) honlapján lehet ajánlást leadni