2024. április 26, péntek - Ervin

Jézus születését ünnepli a keresztény világ
2017. December 25. 08:51, hétfő | Belföld

Jézus születését ünnepli a keresztény világ

A kereszténységnek a húsvét mellett ez a második legnagyobb, legelterjedtebb ünnepe, egyben világszerte a szeretet, az öröm, a békesség, a család, az otthon ünnepe.

Ferenc pápa szerint aggasztó méretet ölt a keresztények üldözése
2017. Október 13. 05:00, péntek | Külföld

Ferenc pápa szerint aggasztó méretet ölt a keresztények üldözése

A katolikus egyházfő a Pápai Keleti Intézet valamint a Keleti Egyházak Kongregációja fenállásának századik évfordulóján a római Santa Maria Maggiore bazilikában mutatott be misét csütörtökön.

A közel-keleti keresztények javára gyűjtenek vasárnap a katolikus templomokban
2017. Április 01. 08:24, szombat | Belföld

A közel-keleti keresztények javára gyűjtenek vasárnap a katolikus templomokban

A Közel-Keleten élő keresztények javára gyűjtenek vasárnap a katolikus templomokban - közölte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia sajtószolgálata az MTI-vel.

Keresztény Motoros Zarándoklat
2016. Június 25. 16:00, szombat | Helyi

Keresztény Motoros Zarándoklat

Csakúgy mint minden évben, idén is lesz keresztény motoros zarándoklat Petőfiszállás - Pálosszentkúton.

Kereszténynek lenni jó
2016. Május 15. 09:00, vasárnap | Helyi

Kereszténynek lenni jó

Május 12-én halat formázó flashmobbal kezdődött a Constantinum Intézmény tanulóinak diáknapja, melynek jelmondatául azt választották, hogy \"Kereszténynek lenni jó\".

Pünkösd - A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények
2016. Május 14. 06:00, szombat | Belföld

Pünkösd - A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények

Pünkösdkor, húsvét után ötven nappal a Szentlélek eljövetelét ünneplik a keresztények. Az ünnep alkalmából Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek az esztergomi bazilikában mutat be szentmisét vasárnap fél 11-kor

Szent harmat hullott a dübörgő paripákra
2015. Július 11. 17:02, szombat | Helyi

Szent harmat hullott a dübörgő paripákra

Ma (július 11-én) a déli órákban érkeztek Félegyházára a Szent István templom elé a pálosszentkúti zarándok motorosok.

A vallás a rockban is tündököl
2014. Szeptember 23. 08:31, kedd | Helyi

A vallás a rockban is tündököl

Koncert különlegesség a Rocktárban a Plain-Rock Egyesület és a Szent Benedek Iskola együttműködésével.

Halottak napja
2013. November 01. 11:36, péntek | Helyi

Halottak napja

A katolikusok november 2-án tartják, a szenvedő Egyház ünnepe, a Mindenszentek főünnepet követő ünnepnap.

Keresztény motoros zarándokok Félegyházán
2013. Július 16. 15:58, kedd | Helyi

Keresztény motoros zarándokok Félegyházán

Idén sem maradt el a pálosszentkúti motoros találkozó. A pálos szerzetesek szervezésében zajló rendezvényre mindegy háromszáz motoros érkezett.

2012. Május 28. 07:01, hétfő | Belföld

Életbe vágóan fontos a Pünkösd

A keresztények számára Pünkösd a Szentlélek kitöltetésének ünnepe, melyen a hívők megemlékeznek arról, hogy az első gyülekezet...

2012. Május 19. 14:03, szombat | Belföld

Lezsák: Sokszor volt szükség II. János Pál gondolataira

II. János Pál pápa bronz mellszobrát avatták fel pénteken Kecskeméten a Karol Wojtyła Barátság Központ előtti téren, amelyet már korábban a 2005-ben elhunyt egyházfőről neveztek el.