2024. április 24, szerda - György

Több mint háromezer templom újult meg a Kárpát-medencében
2022. Március 20. 15:05, vasárnap | Belföld

Több mint háromezer templom újult meg a Kárpát-medencében

Több mint háromezer templomot újítottak fel az egyházakkal közösen, és több mint kétszázat építettek a Kárpát-medencében az elmúlt években

Nyílt énekórát tartott a félegyházi általános iskolásoknak a Servet Zenekar
2018. Október 02. 15:43, kedd | Helyi

Nyílt énekórát tartott a félegyházi általános iskolásoknak a Servet Zenekar

A Zene Világnapján október 1-jén nyílt énekórán gyűjthettek tapasztalatokat a határontúli magyarság népszokásairól, zenéjéről a félegyházi általános iskolás diákok.

Az idén is lehet szavazni az év háziorvosára a Kárpát-medencében
2018. Január 08. 12:40, hétfő | Belföld

Az idén is lehet szavazni az év háziorvosára a Kárpát-medencében

Az év praxisa a Kárpát-medencében elnevezéssel az idén is pályázatot hirdetett a magyarországi, illetve a határon túli magyar háziorvosok,

A klímavédelemről tanácskoztak Kiskunfélegyházán
2016. Március 20. 06:47, vasárnap | Helyi

A klímavédelemről tanácskoztak Kiskunfélegyházán

Gyilkos vagy humánus gazdaságot a Kárpát-medencében címmel rendezett konferenciát a Közép-Európa Klub Kiskunfélegyházán.

A haza fogalma a magyar túrázók szívében
2015. November 04. 09:36, szerda | Helyi

A haza fogalma a magyar túrázók szívében

A Földrajzi Szabadegyetem sorozat kereti között a Duna Televízió Magyar Örökség-díjas turisztikai műsorának készítői Kenyeres Oszkár és Jakab Sándor tartott közönségtalálkozót.

Szárazabb lesz a Kárpát-medence a jövőben
2015. November 01. 04:00, vasárnap | Belföld

Szárazabb lesz a Kárpát-medence a jövőben

Egyre szárazabb lesz a Kárpát-medence az elkövetkező évtizedekben a felmelegedés miatt - mondta Mika János klímakutató az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.

Kárpát-medencei utazás középiskolásoknak
2015. Február 05. 09:41, csütörtök | Helyi

Kárpát-medencei utazás középiskolásoknak

Idén is meghirdeti a Rákóczi Szövetség azt a lehetőséget,hogy egy Kárpát-medencei, határon túli település magyar középiskolájához látogassanak el magyarországi középiskola diákjai és közösen ünnepeljenek március 15-én.