2024. április 16, kedd - Csongor

Elítélték a kétmilliárd forintot kicsaló ebesi férfit
2019. Április 11. 07:15, csütörtök | Belföld

Elítélték a kétmilliárd forintot kicsaló ebesi férfit

Jogerősen tíz év börtönbüntetésre ítélte szerdán a Debreceni Törvényszék az ebesi brókerként elhíresült K. S. vádlottat, aki 559 embertől csaknem kétmilliárd forintot csalt ki 2011 és 2013 között

Szeméremsértésért ítéltek el négy tizenéves fiút
2019. Április 10. 11:03, szerda | Belföld

Szeméremsértésért ítéltek el négy tizenéves fiút

Elítélte a bíróság azt a négy fiatalkorú fiút, aki 2017 júniusában két napon belül kilenc fiatal nővel viselkedett szeméremsértően, és ezt egyikük a mobiltelefonjával rögzítette.

Négy nőt támadott meg meztelenül, nyolc év börtönt kapott
2019. Április 09. 13:45, kedd | Belföld

Négy nőt támadott meg meztelenül, nyolc év börtönt kapott

Első fokon nyolc év börtönbüntetésre ítélt a Pesti Központi Kerületi Bíróság egy férfit, aki fizikailag és szexuálisan bántalmazott négy nőt Zuglóban 2016. december és 2017. április között.

Tízmilliós kárt okozó brit csaló ellen emeltek vádat Szegeden
2019. Április 05. 15:02, péntek | Kék hírek

Tízmilliós kárt okozó brit csaló ellen emeltek vádat Szegeden

Vádat emeltek azzal a harmincöt éves brit férfival szemben, aki társaival hat éve Szegeden nemzetközi hívásokat bonyolított megtévesztett magánszemélyek telefonjairól, több millió forintos kárt okozva.

Pedofíliáért jogerősen elítélt egy püspököt a vatikáni bíróság
2019. Április 04. 18:09, csütörtök | Külföld

Pedofíliáért jogerősen elítélt egy püspököt a vatikáni bíróság

Megfosztották hivatalától és eltávolították székhelyéről Anthony Sablan Apuront, a csendes-óceáni Guam szigetének püspökét,

Ítélethozatal nélkül érhet véget az egyik utolsó náci lágerőr pere Németországban
2019. Április 03. 16:01, szerda | Külföld

Ítélethozatal nélkül érhet véget Németországban az egyik utolsó náci légerőr elleni per, mert a bíróság a 95 éves vádlott rossz egészségi állapota miatt lezárta az eljárást.

Vesztegetés miatt elítéltek egy okmányirodai ügyintézőt
2019. Március 30. 11:02, szombat | Belföld

Vesztegetés miatt elítéltek egy okmányirodai ügyintézőt

Vesztegetés miatt két év felfüggesztett börtönbüntetést kapott egy okmányirodai ügyintéző, aki a gépjármű-nyilvántartásból jogellenesen adott ki információkat; több társát is elítélték

Nem büntethető az apját meggyilkoló tornyospálcai férfi
2019. Március 29. 18:09, péntek | Belföld

Nem büntethető az apját meggyilkoló tornyospálcai férfi

Több késszúrással megölte édesapját, betegsége miatt azonban nem büntethető - közölte pénteken a törvényszék.

Rágyújtotta egy családra a házat, életfogytiglanra ítélték
2019. Március 27. 19:03, szerda | Belföld

Rágyújtotta egy családra a házat, életfogytiglanra ítélték

Életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Miskolci Törvényszék szerdán azt a férfit, aki 2017 júliusában Mezőcsáton egy édesapára és annak három gyermekére rágyújtotta a házat, az apa és egyik kislánya meghalt.

Elítéltek négy férfit a népligeti erőszak ügyében
2019. Március 26. 05:00, kedd | Belföld

Elítéltek négy férfit a népligeti erőszak ügyében

Elítéltek négy férfit abban az ügyben, amelyben azzal vádolták őket, hogy szexuális erőszakot követtek el egy külföldi nővel szemben a 2015 nyarán Népligetben. Az ítélet nem jogerős

Elítélt egy orosz bíróság egy ukrán fiatalt terrorizmusra való felbujtás miatt
2019. Március 22. 17:09, péntek | Külföld

Elítélt egy orosz bíróság egy ukrán fiatalt terrorizmusra való felbujtás miatt

Hat év szabadságvesztésre ítélte a katonai bíróság pénteken a 19 éves Pavlo Hribet, aki a vád szerint arra próbált meg rávenni egy Szocsiban élő diáklányt, hogy terrorcselekményt kövessen el a saját ballagási bankettjén.

Enyhítették a szalmabálákat gyújtogató piromániás férfi börtönbüntetését
2019. Március 22. 13:41, péntek | Belföld

Enyhítették a szalmabálákat gyújtogató piromániás férfi börtönbüntetését

Jogerősen ötről négy évre enyhítette a Pécsi Törvényszék annak a nagykátai férfinak a börtönbüntetését, aki 2017 őszén szalmabálák felgyújtásával mintegy 50 millió forintos kárt okozott Baranyában.