2024. április 19, péntek - Emma

Bővült a Covid-ellátásba bevont intézmények köre
2020. Október 26. 07:00, hétfő | Belföld

Bővült a Covid-ellátásba bevont intézmények köre

Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere bővítette a Covid-ellátásba bevont intézmények körét - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) vasárnap az MTI-vel.

Több mint húsz felsőoktatási intézmény csatlakozott az Egyetemi Sport Nemzetközi Napjához
2019. Szeptember 20. 08:12, péntek | Belföld

Több mint húsz magyar felsőoktatási intézmény csatlakozott az Egyetemi Sport Nemzetközi Napjához (IDUS), illetve az ehhez kapcsolódó eseményekhez.

Látogatási tilalmat rendeltek el a kiskunfélegyházi kórházban
2017. Február 08. 17:58, szerda | Helyi

Látogatási tilalmat rendeltek el a kiskunfélegyházi kórházban

A Bács-Kiskun Megyei Kórház Kiskunfélegyházi Telephelyén 2017. február 8-tól – visszavonásig – teljes látogatási tilalmat rendeltek el az intézmény valamennyi fekvőbeteg ellátó osztályán.

Lezárt akta: Öltözőszekrényből lopott Kiskunfélegyházán
2016. December 24. 09:45, szombat | Helyi

Lezárt akta: Öltözőszekrényből lopott Kiskunfélegyházán

Vádemelési javaslattal zárult a kiskunfélegyházi nyomozás.

Megjelent a megszűnő hivatalok, háttérintézmények listája
2016. Június 14. 07:38, kedd | Belföld

Megjelent a megszűnő hivatalok, háttérintézmények listája

Megjelent a kormány határozata a központi hivatalok és minisztériumi háttérintézmények átalakításáról, amely több mint ötven szervezetet érint. Az intézmények döntő többsége várhatóan jogutódlással megszűnik.

Döntés született az iskolák működtetéséről
2015. Augusztus 06. 11:44, csütörtök | Helyi

Döntés született az iskolák működtetéséről

Augusztus 3-án Testületi Ülés keretei között döntöttek a félegyházi általános iskolák és a Móra Ferenc Gimnázium fenntartásának önkormányzati kézbe való vételéről.

Mégis marad néhány törölni kívánt szak az egyetemeken
2015. Április 23. 16:25, csütörtök | Belföld

Mégis marad néhány törölni kívánt szak az egyetemeken

Az elmúlt napok a felsőoktatás átalakítási terveiről és az azok ellen tüntető diákokról, egyetemistákról és főiskolásokról szóltak. Úgy tűnik, hogy a kormány visszakozik, és több szakot is megment.

Nyílt napokat tart az ELTE
2015. Január 28. 08:15, szerda | Belföld

Nyílt napokat tart az ELTE

Csütörtökön és pénteken nyílt napokat tartanak az Eötvös Loránd Tudományegyetemen (ELTE), ahol számos program mellett az érdeklődők megismerkedhetnek a karok képzési kínálatával.

Vigyázat, nemsokára lejár a határidő!
2015. Január 26. 08:58, hétfő | Helyi

Vigyázat, nemsokára lejár a határidő!

Ha nem jelentkeztek, nem vizsgázhattok... Az Oktatási Hivatal honlapján már elérhető a jelentkezési lap, amellyel a május-júniusi érettségi vizsgákra jelentkezhettek. A határidő február 16.

Mosoda átadás
2015. Január 15. 11:25, csütörtök | Helyi

Mosoda átadás

Holnaptól újra üzemel a mosoda a Csanyi úti szociális otthonban.

Szabálytalanságokat talált az ÁSZ több felsőoktatási intézménynél
2014. Július 31. 17:00, csütörtök | Belföld

Szabálytalanságokat talált az ÁSZ több felsőoktatási intézménynél

Az Állami Számvevőszék 2009-12 közötti időszakot és első lépcsőben nyolc felsőoktatási intézményt érintő vizsgálata szabálytalanságokat tárt fel a gazdálkodási jogkörök gyakorlásában az intézmények többségénél.

Kulcsátadás előtt a Tóth Kálmán utcai ingatlan
2013. November 16. 16:03, szombat | Helyi

Kulcsátadás előtt a Tóth Kálmán utcai ingatlan

Napokon belül befejeződik „Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény Tóth Kálmán utcai ingatlanának rekonstrukciója.