2024. április 16, kedd - Csongor

Időseket kifosztó férfiakat ítéltek börtönbüntetésre Pécsen
2021. Január 22. 18:03, péntek | Belföld

Időseket kifosztó férfiakat ítéltek börtönbüntetésre Pécsen

Kilencrendbeli, bűnszövetségben elkövetett kifosztás miatt jogerősen öt év hat hónap és négy év két hónap börtönre ítéltek Pécsen két férfit, aki baranyai falvakban élő időseket tévesztett meg és fosztott ki.

A zsúfoltság elkerülése miatt függesztették fel az idősek vásárlási idősávját
2020. December 13. 05:00, vasárnap | Belföld

A zsúfoltság elkerülése miatt függesztették fel az idősek vásárlási idősávját

A zsúfoltság elkerülését és a megfelelő távolságtartást segíti az idősek vásárlási idősávjának felfüggesztése - mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NKK) járványügyi főosztályvezetője szombaton a közmédiának.

Az idősek idősávjának újragondolását javasolja a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete
2020. December 05. 13:00, szombat | Belföld

A koronavírus-járvány miatt bevezetett, az idősek számára fenntartott kétórás védett vásárlási idősáv újragondolását javasolja a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezete december 11. után,

Az árusok abban bíznak, hogy a vevők tartják az idősávokat
2020. November 24. 15:04, kedd | Belföld

Az árusok abban bíznak, hogy a vevők tartják az idősávokat

Az árusok abban bíznak, hogy a vevők betartják az idősávokat kijelölő új szabályozást, amelyet a koronavírus-járvány elleni védekezés jegyében vezettek be - írta a keddi Magyar Nemzet.

Ismét korlátozza az idősek mozgását Koszovó
2020. November 02. 18:05, hétfő | Külföld

Ismét korlátozza az idősek mozgását Koszovó

Koszovóban a 65 évnél idősebbek ezentúl kizárólag 6 és 10, valamint 16 és 19 óra között léphetnek az utcára

Idős ember kirablása miatt büntetett három férfit a nyíregyházi bíróság
2020. Június 26. 07:25, péntek | Belföld

Idős ember kirablása miatt büntetett három férfit a nyíregyházi bíróság

Nem jogerősen tizenkét év és hét év hat hónap fegyház-, illetve egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a Nyíregyházi Járásbíróság azt a három férfit,

Eltörli a kormány az idősek vásárlási idősávját
2020. Június 18. 07:13, csütörtök | Belföld

Eltörli a kormány az idősek vásárlási idősávját

Az Origo információi szerint szerdai ülésén a kormány döntött arról, hogy eltörli az idősek vásárlási idősávját.

Az idősek között van a legtöbb koronavírus-fertőzött és elhunyt
2020. Június 09. 05:00, kedd | Belföld

Az idősek között van a legtöbb koronavírus-fertőzött és elhunyt

Az idősek közül kerül ki a legtöbb koronavírussal fertőzött és elhunyt is - közölték a koronavirus.gov.hu oldalon hétfő délután.

Körülbelül minden ötödik ember 65 év feletti Magyarországon
2020. Április 01. 16:08, szerda | Életmód

Körülbelül minden ötödik ember 65 év feletti Magyarországon

Körülbelül minden 5. ember 65 év feletti Magyarországon - mondta Kovács Marcell, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) főosztályvezetője szerda reggel a Kossuth rádió Jó Reggelt, Magyarország című műsorában.

A 70 év felettiek szerint a félelemmel teli dolgok túlélhetők
2020. Április 01. 05:06, szerda | Életmód

A 70 év felettiek szerint a félelemmel teli dolgok túlélhetők

Nehéz megértetni az otthonmaradás fontosságát a 70 év felettiekkel, mivel tapasztalataik szerint a félelemmel teli dolgok túlélhetők - mondta Steigervald Krisztián generációkutató kedden az M1 csatornán.

A népesség közel egyötöde különösen veszélyeztetett koronavírus szempontjából
2020. Március 29. 14:00, vasárnap | Életmód

A népesség közel egyötöde különösen veszélyeztetett koronavírus szempontjából

A koronavírus-járvány szempontjából különösen veszélyeztetettek az idősebb, 65 éves vagy annál idősebb korosztályba tartozók, akik a lakosság 19,3 százalékát képviselik Magyarországon

A tisztifőorvos ismét azt kérte az idősektől, hogy maradjanak otthon
2020. Március 29. 08:07, vasárnap | Belföld

A tisztifőorvos ismét azt kérte az idősektől, hogy maradjanak otthon

A szombattól hatályos kijárási korlátozással szintet lépett a járvány elleni védekezés - jelentette ki az országos tisztifőorvos az operatív törzs szombati online sajtótájékoztatóján.