2024. április 19, péntek - Emma

Az amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó szerint sikeres volt a Trump-Kim csúcstalálkozó
2019. Március 04. 07:28, hétfő | Külföld

Sikeres volt Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető hanoi csúcstalálkozója - jelentette ki John Bolton nemzetbiztonsági tanácsadó a CNN hírtelevíziónak adott interjújában.

Trump-Kim csúcstalálkozó - Az amerikai elnök szerint folytatják majd a tárgyalásokat
2019. Március 01. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump amerikai elnök szerint a tárgyalások az észak-koreai vezetővel folytatódni fognak - közölte az elnöki repülőgépen kiadott közleményében Sarah Huckabee Sanders, a Fehér Ház szóvivője.

Trump bejelentette: február 27-28-án találkozik az észak-koreai vezetővel
2019. Február 06. 07:23, szerda | Külföld

Trump bejelentette: február 27-28-án találkozik az észak-koreai vezetővel

Vietnamban lesz február 27-28-án Donald Trump amerikai elnök és az észak-koreai vezető második csúcstalálkozója.

Észak-koreai delegáció tárgyal Washingtonban a következő Trump-Kim csúcstalálkozóról
2019. Január 18. 07:59, péntek | Külföld

Magas rangú észak-koreai delegáció érkezett helyi idő szerint csütörtök éjjel Washingtonba, hogy Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető második csúcstalálkozójáról tárgyaljon.

Új fegyvert tesztelt Észak-Korea
2018. November 16. 10:13, péntek | Külföld

Új fegyvert tesztelt Észak-Korea

Új, fejlett technológiájú taktikai fegyver kipróbálását ellenőrizte a teszt helyszínén Kim Dzsong Un észak-koreai vezető - adta hírül pénteken a kommunista ország állami médiája.

Washington kész azonnali tárgyalásokra Észak-Koreával
2018. Szeptember 20. 10:19, csütörtök | Külföld

Washington kész azonnali tárgyalásokra Észak-Koreával

Washington kész azonnali tárgyalásokra Észak-Koreával a kétoldalú viszony átalakítása érdekében - jelentette be szerdai közleményben Mike Pompeo, az amerikai diplomácia irányítója.

Donald Trump: Észak-Korea még mindig rendkívüli fenyegetést jelent
2018. Június 23. 09:07, szombat | Külföld

Donald Trump: Észak-Korea még mindig rendkívüli fenyegetést jelent

Észak-Korea változatlanul \"rendkívüli fenyegetést\" jelent az Egyesült Államokra, szögezte le Donald Trump amerikai elnök pénteken újságíróknak, miután meghosszabbította a 2008 óta érvényben lévő \"országos vészhelyzetet\".

Június 12-én mégis találkozik Donald Trump és Kim Dzsong Un
2018. Június 02. 09:28, szombat | Külföld

Június 12-én mégis találkozik Donald Trump és Kim Dzsong Un

Donald Trump amerikai elnök pénteken bejelentette, hogy június 12-én Szingapúrban megtartják a tervezett amerikai-észak-koreai csúcstalálkozót

Donald Trump lemondta a csúcstalálkozót Kim Dzsong Unnal
2018. Május 25. 05:00, péntek | Külföld

Donald Trump lemondta a csúcstalálkozót Kim Dzsong Unnal

Donald Trump amerikai elnök lemondta a június 12-re Szingapúrba tervezett csúcstalálkozóját Kim Dzsong Un észak-koreai vezetővel.

Nyilvános és végleges lesz az észak-koreai nukleáris kísérleti telep májusi bezárása
2018. Április 29. 16:31, vasárnap | Külföld

Észak-Korea májusban végleg bezárja a phungeri nukleáris gyakorlóterét, a létesítmény felszámolása nyilvánosan, amerikai és dél-koreai szakértők, újságírók jelenlétében zajlik majd

Észak-Korea templomépítésre kérte fel a magyar baptistákat
2018. Április 22. 10:33, vasárnap | Külföld

Észak-Korea templomépítésre kérte fel a magyar baptistákat

Az észak-koreai vezetés egy phenjani imaház megépítésére kérte fel a magyarországi Baptista Szeretetszolgálatot - tájékoztatta az MTI-t szombaton a segélyszolgálat Washingtonban élő vezetője.

Donald Trump: Ha nem gyümölcsözőek a tárgyalások Kim Dzsong Unnal, akkor otthagyom
2018. Április 19. 07:26, csütörtök | Külföld

Így fogalmazott Donald Trump amerikai elnök az észak-koreai vezetővel esedékes tárgyalásairól szerda este Abe Sindzú japán kormányfővel tartott sajtótájékoztatóján Floridában.