2024. április 19, péntek - Emma

Fahatározó applikációt fejlesztett az Országos Erdészeti Egyesület
2018. Május 10. 17:46, csütörtök | Belföld

Fahatározó applikációt fejlesztett az Országos Erdészeti Egyesület

Fa Book néven, okostelefonon futtatható terepi fahatározó alkalmazást fejlesztett ki az Országos Erdészeti Egyesület, az ingyenesen letölthető program 111, a hazai erdőkben előforduló fa- és cserjefaj,

2012. Május 09. 07:13, szerda | Kék hírek

Természetkárosítás érte a Sóstói-erdőt

Ismeretlenek letépték és elvitték a rendkívül ritka, fokozottan védett magyar nőszirom virágzó hajtásait a nyíregyházi Sóstói-erdőben; az erdészet természetkárosítás miatt rendőrségi feljelentést tett.

2012. Április 16. 07:09, hétfő | Belföld

Learatták az energiaerdőt

Befejezték az első energiaerdő „learatását” a Somogyi Erdészeti és Faipari Zrt. két évvel ezelőtt telepített, összességében 120 hektárnyi ültetvényein – közölte a megye legnagyobb erdőgazdálkodással foglalkozó cége.

2012. Január 05. 07:32, csütörtök | Belföld

Megválasztották az év fáját

A hazai erdők egyik legkorábban, már a lombfakadással egy időben virágzó fafaját, a zselnicemeggyet választotta 2012-ben az év fájának az Országos Erdészeti Egyesület.