2024. május 1, szerda - Fülöp

Budapesttől Párizsig érne, ha felsorakoztatnánk az elpazarolt élelmiszert
2017. Augusztus 09. 10:25, szerda | Helyi

Budapesttől Párizsig érne, ha felsorakoztatnánk az elpazarolt élelmiszert

Néhány jótékony szervezet már most készül az év második felének nehezebb időszakaira, egyesek élelmiszer és egyéb adományok gyűjtésével, mások iskolatáska csereakcióval.

Rákkeltő anyagot találtak egy gyerek reggeliző készletben
2017. Július 13. 05:02, csütörtök | Belföld

Rákkeltő anyagot találtak egy gyerek reggeliző készletben

Kivonta a forgalomból a Disney \"Minnie Mouse\" mintás, három részes reggeliző készleteket a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih),

Elkezdődött a nyári kaja-razzia
2017. Július 03. 18:09, hétfő | Belföld

Elkezdődött a nyári kaja-razzia

Elkezdődött a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés:

Hepatitises húsok után nyomoz itthon a Nébih
2017. Június 21. 07:31, szerda | Belföld

Hepatitises húsok után nyomoz itthon a Nébih

Még az idén széles körű vizsgálatot indít a hepatitises sertéshúsok kiszűrésére a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - írja szerdai számában a Magyar Idők.

Kilenctonnányi húst foglalt le a Nébih Komárom-Esztergomban - VIDEÓVAL
2017. Május 25. 09:02, csütörtök | Belföld

Kilenctonnányi húst foglalt le a Nébih Komárom-Esztergomban - VIDEÓVAL

Csaknem kilenc tonna jelöletlen, szabálytalanul tárolt, illetve lejárt fogyaszthatóságú húst foglalt le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy Komárom-Esztergom megyei nagykereskedésben.

Az élelmiszer-hamisítás a második legnagyobb illegális üzlet az EU-ban
2017. Május 10. 08:47, szerda | Belföld

Az élelmiszer-hamisítás a második legnagyobb illegális üzlet az EU-ban

A kábítószer-kereskedelem után a második legnagyobb illegális üzletág a visszaélés az élemiszerlánc-termékekkel az Európai Unióban, a világon pedig a negyedik

A reklámadóról és az élelmiszerláncokról szóló törvénymódosításokról kezdődik vita a Parlamentben
2017. Május 03. 07:26, szerda | Belföld

Az Országgyűlés a kormány kezdeményezésére ma kezdi tárgyalni a reklámadóról és az élelmiszerláncok működéséről szóló törvények módosítását.

Nagycsütörtökön tetőzött az élelmiszer-üzletek forgalma
2017. Április 19. 07:32, szerda | Belföld

Nagycsütörtökön tetőzött az élelmiszer-üzletek forgalma

Az élelmiszer-üzletek nagycsütörtöki forgalma idén 15-25 százalékkal nagyobb volt, mint az elmúlt év legerősebb húsvéti napjáé, a nagypénteki munkaszünet összességében 10 százalékos pluszbevétellel érzékeltette hatását

Tartós élelmiszert gyűjtenek vasárnaptól a katolikus templomokban
2017. Március 19. 05:00, vasárnap | Belföld

Tartós élelmiszert gyűjtenek vasárnaptól a katolikus templomokban

Tartós élelmiszert gyűjtenek vasárnaptól egy héten keresztül a katolikus templomokban - közölte a Katolikus Karitász az MTI-vel.

Már Románia is vizsgálja a forgalmazott élelmiszerek minőségét
2017. Február 25. 05:00, szombat | Külföld

Már Románia is vizsgálja a forgalmazott élelmiszerek minőségét

Románia is vizsgálatot indított a nagy nemzetközi cégek által forgalmazott élelmiszerek minőségét illetően - jelentette be pénteken Petre Daea román mezőgazdasági miniszter.

V4-es csúcstalálkozót tartanak az élelmiszerek eltérő minősége miatt
2017. Február 24. 07:34, péntek | Külföld

V4-es csúcstalálkozót tartanak az élelmiszerek eltérő minősége miatt

Rendkívüli kormányfői csúcstalálkozón foglalkozik majd a négy visegrádi ország - Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia - azzal a problémával,

Az élelmiszertermelésünk egyötöde a kukában köt ki
2017. Február 22. 16:36, szerda | Életmód

Az élelmiszertermelésünk egyötöde a kukában köt ki

A világ élelmiszertermelésének mintegy 20 százaléka vész kárba amiatt, hogy az emberek a szükségesnél többet fogyasztanak, és mert az élelmiszerek egy része a szemétbe kerül, állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport.