2024. április 23, kedd - Béla

Brexit - A Google-keresések alapján az angolok nem tudják, miért szavaztak a kilépésre
2016. Június 25. 06:00, szombat | Bulvár

A Google-keresések alapján úgy tűnik, az angolok nem tudják, miért szavaztak a kilépésre az Európai Unióból - derült ki a Google keresési trendeket figyelő csoportjának pénteki Twitter-üzenetéből.

Százegy éves angol férfit vádolnak gyermekek elleni szexuális visszaélésekkel
2016. Június 07. 07:45, kedd | Külföld

Százegy éves angol férfit vádolnak gyermekek elleni szexuális visszaélésekkel

A brit bűnüldözés történetének valószínűleg legidősebb vádlottja állt hétfőn bíróság elé: a 101 esztendős férfit gyermekek elleni szexuális bűncselekmények elkövetésével vádolják.

A zene hangjain lopózik az angol nyelv
2016. Május 31. 14:40, kedd | Helyi

A zene hangjain lopózik az angol nyelv

Ma (május 31-én) Maria Bloom gitározott és énekelt a Betűbölcsi picurka tagjainak és játékos angol tanításával kellemes délelőttöt varázsolt nemcsak a gyerekeknek, hanem a felnőtteknek is.

Érettségi - angolból vizsgáznak a diákok
2016. Május 05. 07:50, csütörtök | Belföld

Érettségi - angolból vizsgáznak a diákok

Angol nyelvből írnak érettségit ma reggel a diákok országszerte a középiskolákban.

Ahány nyelvet beszélsz annyi ember vagy
2015. December 12. 12:47, szombat | Helyi

Ahány nyelvet beszélsz annyi ember vagy

A Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium diákjai \"50 perc alatt a föld körül\" címmel vidám, zenés előadást rendeztek december 10-én a Móra Ferenc Művelődési Központban.

Ilyen nyelvhelyességi feladatokat kaptak a diákok a középszintű angolérettségin
2015. Május 07. 09:54, csütörtök | Belföld

Ilyen nyelvhelyességi feladatokat kaptak a diákok a középszintű angolérettségin

Hófogóról, a velünk született matematikai érzékről és egy skót hagyományról is szerepel szöveg a középszintű angolérettségi második, nyelvhelyességi feladatsorában - tudta meg az eduline.

Érettségi - Angolból írásbeliznek ma a diákok
2015. Május 07. 07:11, csütörtök | Belföld

Érettségi - Angolból írásbeliznek ma a diákok

Angol nyelvből írnak érettségit ma a diákok. Középszinten 1 162 helyszínen 54 318-an, emelt szinten pedig 124 helyszínen 9 777-en vizsgáznak.

Zenés-mondókás délelőtt angolul a Betűbölcsiben
2015. Április 14. 11:53, kedd | Helyi

Zenés-mondókás délelőtt angolul a Betűbölcsiben

Zenés-játékos mondókázással telt a Betűbölcsi mai (április 14.) foglalkozása a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmában.

Digitális nyelvi program
2014. Május 05. 16:27, hétfő | Helyi

Digitális nyelvi program

A Kiskunfélegyházi Középiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium 6 éve működteti a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatását és szakmához jutását segítő Arany János Kollégiumi-Szakiskolai Programot.

2 milliárdért sem eladó az F1 rendszám
2013. Szeptember 10. 16:57, kedd | Belföld

2 milliárdért sem eladó az F1 rendszám

Afzal Kahn néhány éve hívta fel magára a figyelmet azzal, hogy átszámítva 150 millió forintért megvette az F1 feliratú rendszámot Nagy-Britanniában és fel is szerelte McLaren SLR-jére.

2012. Május 11. 14:01, péntek | Külföld

Kockázatot jelent a brit gazdaságra az euroválság

Az angol központi bank tegnapi ülésén változatlanul 0,50 százalékos rekord alacsony szinten tartotta az irányadó rátát, s a 325 milliárd fontos kötvényvásárlási programján sem változtatott.

2012. Március 16. 14:15, péntek | Sport

EL: Manchester nimbuszának vége

Ahogy a Bajnokok Ligájában, az Európa Ligában is eyszerre esett ki mindkét manchesteri csapat. A Citynek legalább esélye volt. Megyeri Balázsék számára szintén véget ért a torna.