2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2015. Január 01. 12:00, csütörtök | Helyi
Forrás: femina.hu

Zamatos korhelyleves másnaposoknak

Ha nem veszel részt komolyabb szilveszteri mulatságban, ez a leves akkor is jó választás az év első napjára, hiszen laktat, átmelegít.

Ha nem veszel részt komolyabb szilveszteri mulatságban, ez a leves akkor is jó választás az év első napjára, hiszen laktat, átmelegít, és valaki a környezetedben biztosan másnapos lesz, neki pedig kész főnyereménynek bizonyul majd ez a fogás.

Korhelyleves

Hozzávalók:

30 dkg savanyú káposzta
30 dkg füstölt csülök és kolbász vegyesen
2-3 babérlevél
1 citrom
1 gerezd fokhagyma
1 csapott evőkanálnyi pirospaprika
1 kis fej vöröshagyma
1 csapott evőkanálnyi liszt
só, frissen őrölt bors
olaj

Elkészítés ideje:120 perc.

Elkészítés menete:

A káposztát mosd ki alaposan, akár többször is egymás után, majd két-két és fél liter vízben tedd fel főni. A húsokat darabold egységes méretű részekre, majd tedd a káposzta mellé, pár szem egész bors és a babérlevelek társaságában.

Ha mindenki a fazékban van, akkor nincs más teendőd, mint várni, hogy megpuhuljon a káposzta. A nagy várakozás közepette elkészítheted a rántást is, ami az után kerülhet a levesbe, hogy megpuhult a káposzta.

A rántáshoz a hagymát némi olajon dinszteld meg, és amikor már szép üveges, akkor keverd hozzá a lisztet.

Amikor világosbarnára pirult, adj hozzá fél deci vizet, keverd hozzá a pirospaprikát, majd ezt az egészet keverd a leveshez. Reszeld még a levesbe a fokhagymát, sózd, borsozd, nyomd bele a citrom felének levét, várd meg, amíg még egyet rottyan, és már kész is vagy.

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM

2024. Május 05. 08:00, vasárnap | Helyi