2024. április 26, péntek - Ervin

2016. Január 27. 17:08, szerda | Helyi
Forrás: Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány Kuratóriuma

Vers- és prózaíró pályázat

A Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány vers- és prózaíró pályázatot hirdet. A pályaművek témája kötetlen.

Pályázni lehet eddig még nem publikált művekkel. Pályázhatnak Kiskunfélegyháza és kistérségének lakói, valamint Bács-Kiskun megye alkotókedvű „tollnokai”. Egy pályázó, csak egy jeligéhez tartozó pályaművet adhat be.

A pályázatok beküldésének módja:

• postai küldeményként - nagy vagy közepes borítékban 3 példányban gépelve kérjük. A pályázati példányokra és a boríték külsejére csak jeligét kérünk ráírni (nevet nem!), s lezárt kis borítékba kérjük a pályázó nevét és címét (egyéb elérhetőségét).

vagy

• e-mailben: irodalmialapitvany@gmail.com címre csatolt fájlként World vagy PDF formátumban. A csatolt pályamű(vek)re szintén a jeligét (név nélkül) kérjük ráírni. Külön csatolt dokumentumként kérjük megadni az elérhetőségeket (név, cím, ímélcím vagy telefonos elérhetőség).

Terjedelem: max. 10 oldal.
A formailag hibás, vagy határidő után érkezett pályázatokat nem tudjuk elfogadni.

A pályaműveket az alábbi címre kérjük postán beküldeni:
KISKUNFÉLEGYHÁZI IRODALMI ALAPÍTVÁNY
6100 Kiskunfélegyháza, Kazinczy u. 10-12. vagy irodalmialapitvany@gmail.com

Postára adási határidő: 2016. február 29.
A pályaműveket külső és belső szakértői bizottság véleményezését figyelembe véve a Kuratórium bírálja el.
Ünnepélyes díjátadás a Költészet Napján, 2016. április 11-én, 17 órai kezdettel a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központban lesz, amelyre minden pályázót és érdeklődőt szeretettel várunk. A pályázókat a későbbiek során is írásban értesítjük az ünnepség pontos időpontjáról és helyszínéről.

Pályadíjak oklevelek mellett:

• I. díj: 20.000 Ft értékű vásárlási utalvány;
  • II. díj: 15.000 Ft értékű vásárlási utalvány;
  • III. díj: 10.000 Ft értékű vásárlási utalvány vagy könyvjutalom;
  • IV. díj: 5000 Ft értékű vásárlási utalvány vagy könyvjutalom;
  • és különdíjak;

Ezeken kívül „IFJÚSÁGI KÜLÖNDÍJ”-at is adunk ki, azon pályázók közül, akik nappali tagozaton általános vagy középiskolában tanulnak. Kérjük, hogy a jeligéjük mellett az „ifjúsági” szót is feltüntetni szíveskedjenek.

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot